fbpx

Chronologiczny porządek działań administracji w sprawie budowy w Stobnicy (film)

Zastępca Burmistrza Obornik przedstawił zarys chronologiczny działań administracyjnych dotyczący inwestycji w Stobnicy.

Sporo zamieszanie medialnego powstało w ostatnich dniach wokół inwestycji poznańskiej spółki D.J.T. w Stobnicy. Jej początki mają miejsce już w 2009 roku. Wg pojawiających się plotek budowa miała być zakończona nawet na EURO 2012. Wydaje się to małorealne, ale takie głosy się pojawiają. Inwestycja z jednej strony budzi kontrowersje, ale z innej to cieszy wiele osób. Dla Stobnicy to niezwykła reklama, a dla całego regionu możliwość pokazania walorów turystycznych. Część mediów przekazuje informację o tym, że budowa znajduje się w centrum Puszczy Noteckiej, co jest sporym naciągnaiem faktów. Sam zamek ma mieć ogromny rozmiar, a w nim ma znaleźć się kilkadziesiąt mieszkań. Dodatkowo mają być: basen, kort tenisowy, kaplica, a w podziemiu restauracja, z której przez szybę będzie można oglądać podwodne życie.

Inwestycją zainteresowały się organy władzy centralnej. W tej chwili trwa wyjaśnianie, czy wszystkie procedury przebiegły zgodnie z prawem. Chronologiczny porządek działań administracyjnych przedstawił Z-ca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk.

Poniżej lokalizacja inwestycji na tle Puszczy Noteckiej, wiele mediów wskazuje, że znajduje się ona w "sercu" Puszczy Noteckiej, dodatkowo używana jest nazwa Stobnica nad Notecią, co świadczy o tym jak słabo weryfikowane są informacje przekazywane przez wiele ogólnopolskich mediów.