Przejdź do głównej treści

Jest oficjalna decyzja ws. Azorka

| MP | Lokalne

Powiatowy Lekarz Weterynarii oficjalnie wyraził zgodę na przedłużenie działania schroniska dla zwierząt Azorek w Obornikach.

Gmina do 31.12.2014 musi przedstawić konkretną lokalizację nowego schroniska. W ten sposób Gmina ma 6 miesięcy na uzgodnienia. W tym czasie musi być wskazana lokalizacja i podjęte prace związane z przeniesieniem placówki. Są już propozycje nowej lokalizacji. Na pewno te informacje ucieszą wszystkich zwolenników schroniska.

Teraz ważne jest aby nie doprowadzić do kolejnego konfliktu społecznego i oporu przed wybudowaniem schroniska. Jak przekonać mieszkańców? Może władze gminy i zwolennicy schroniska używają złych argumentów? 

Czy zgodził byś się aby w pobliżu twojego miejsca zamieszkania wybudowano nowe schronisko (ponad 150 m od budynku)? Napisz swoja opinię!

(foto. https://www.facebook.com/pages/Mówimy-Nie-Likwidacji-Schroniska-Azorek-W-Obornikach-Wlkp/)

 

Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.