Przejdź do głównej treści

PWiK przypomina o konieczności dbania o instalacje wodne

| eoborniki.pl za pwik | Lokalne

W związku z pojawiającymi się licznie zgłoszeniami o zamarznięciu instalacji wodnej Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji w Obornikach informuje o konieczności dbania o rury, wodomierze i zewnętrzne krany.

PWiK przypomina o następujących czynnościach:

- zamknięciu i doszczelnieniu pomieszczeń wodomierzowych (szczególnie drzwi i okien zewnętrznych)

- w pomieszczeniach należy utrzymywać temperaturę powyżej 5 stopni

- zabezpieczeniu (ociepleniu) wodomierzy wraz z towarzyszącą armaturą odcinającą w pomieszczeniach wodomierzowych. Do ocieplenia można użyć np. wełnę mineralną, piankę

- opróżnieniu z wody instalacji wodociągowych w pomieszczeniach nieogrzewanych oraz instalacji płytko posadowionych służących do podlewania ogrodów.

Zgodnie z obowiązującym w PWiK Sp. z o.o. Regulaminem Świadczenia Usług przypominamy, że:

- utrzymanie pomieszczenia wodomierzowego i studni wodomierzowej należy do obowiązków właściciela nieruchomości,

- wymiana wodomierza zniszczonego w wyniku zamarznięcia lub uszkodzenia mechanicznego stanowi koszt odbiorcy,

- odmrażanie instalacji wodnej przez pracowników Przedsiębiorstwa stanowi koszt odbiorcy.

Najbliższe dni przyniosą ocieplenie, ale warto pamiętać o tych uwagach ze strony PWiK.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.