Przejdź do głównej treści

Jasełkowe tournee

| Renata Patelska - Wróbel | Lokalne

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach przygotowali pod kierownictwem Pani Magdaleny Stróżyk i Pani Renaty Patelskiej - Wróbel jasełka pt. " Bajkowa Szopka".

Wystąpili z nimi:

-w szkole,

-na wigilii dla osób potrzebujących w jadłodajni Św. S.Faustyny - 22.XII.2013

-  w kościele Miłosierdzia Bożego - 05.01.2014

- w Klubie Emerytów i Rencistów - 8.01.2014.

Młodzi artyści wprowadzili odbiorców w atmosferę wydarzeń, które miały miejsce w Betlejem 2013 lat temu. Przypomnieli również, że oddanie czci narodzonemu wiąże się ściśle z dążeniem do poprawy świętości, do umiejętnego odrzucania zła, a wybierania dobra.

Wewnętrzną przemianę pięknie wyraziły postacie z bajek: Jaś i Małgosia, Królowa Śniegu, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami oraz Czerwony Kapturek.

W niedzielę, 9 listopada w Kiszewie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia odsłonięto tablicę historyczno-edukacyjną.
W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane. 
Ministerstwo Sportu przyznało Gminie Rogoźno 829 000 zł na budowę nowego Orlika przy ul. Za Jeziorem 40. To ważny krok dla lokalnej infrastruktury – choć wśród mieszkańców wraca również pytanie o długo wyczekiwaną halę sportową.
Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie. 
W przedszkolu „Bajka” w Obornikach biało-czerwone barwy towarzyszyły dzieciom już od kilku dni. Najmłodsi z dumą uczcili Święto Niepodległości, łącząc zabawę, sztukę i patriotyzm.
To dzień, w którym wszyscy mówimy jednym głosem – Polska jest nasza. 11 listopada Oborniki, Rogoźno i Ryczywół zamienią się w scenę wspólnego świętowania – z hymnem, flagami, biegami i koncertami.