Przejdź do głównej treści

Finałowa Gala Szlachetnej Paczki

| Lokalne

Finałowa Gala Szlachetnej Paczki Szlachetność wymaga poświęceń, jednak radość jaką czerpie się z pomagania innym wynagradza wszystko. 11 Wolontariuszy z terenu naszego powiatu w minioną niedzielę podsumowało tegoroczną akcję Szlachetna Paczka.

W tym roku wsparcie otrzymało 17 rodzin. Łączna wartość paczek, które dostarczono  do rodzin wynosi ponad 50 000 złotych. To ogromny sukces i bardzo dobrze wykonana praca.

Paczki to nie tylko wymiar materialny. Wolontariusze byli świadkami wielu chwil budzenia się entuzjazmu, radości,  odnowienia wiary w ludzi. W trakcie tegorocznej akcji niejednokrotnie dochodziło do chwil wywołujących ogólne wzruszenie, gdzie wszystkim, nawet najtwardszym pojawiły się łzy w oczach.

Takie chwile przyniosło kompletowanie ostatniej paczki, gdy już wszyscy powoli zaczęli godzić się z tym, że nie uda się jej skompletować  w ostatniej chwili pojawili się dobroczyńcy  i przywieźlii: pralkę i specjalistyczny materac.

Dla niektórych Szlachetna Paczka okazała się być starciem z własnymi możliwościami – mówiła w trakcie Gali Alicja Nakoneczna Lider regionu obornickiego - z odkrywaniem pasji, poznawaniem samego siebie a nawet całkowitym przewartościowaniem wyznawanej dotychczas hierarchii wartości… Cytując słowa Piotra Cieszewskiego, zdobywcy Mount Everestu, dla wielu z nas ten projekt okazał się być najwyższym szczytem, który przyszło nam zdobywać. Przeżywaliśmy chwile słabości i zwątpienia, dotyczące faktu, czy to, co robimy jest faktycznie wartościowe, czy warto aż tak bardzo wnikać w idee projektu i dać się wystawić na wiele emocji i wzruszeń. Jednak tegoroczny finał przeszedł nasze oczekiwania, rozpalając w nas jeszcze większą siłę do działania! Spotkania z Darczyńcami, a później także z Rodzinami dają nam ogromną moc i przekonanie, że najbardziej wartościowa jest miłość do drugiego człowieka…

Wyróżnienia i podziękowania

Wolontariusze podziękowali wszystkim darczyńcom, instytucjom i mediom. Wyróżniono:
- Starostwo Powiatowe w Obornikach, za pomoc w organizacji Finału SZ.P
- Wice starostę Andrzeja Okpisza
- panią Barbarę Słabolepsza-Rojnę
- Referat promocji UM w Obornikach– za promocję każdego organizowanego eventu i wsparcie
- UM w Obornikach
- Obornickie Centrum Sportu
- Edyta Nowak
- Redakcję tygodnika TYDZIEŃ OBORNICKI
- Redakcję portalu EOBORNIKI.PL
- Tomasz Woźniak
- Izabela Nowotna
- Andrzej Maćkowiak
- Państwo Ruks
- Janusz Ziegenhagen

Część artystyczna Gali

Na zakończenie gali wystąpił Kabaret „To nie ma Nazwy”. Należy podkreślić, że wszyscy członkowie kabaretu są wolontariuszami Szlachetne Paczki  lub aktywnie ja wspierają.

PS. Podziękowanie za wyróżnienie

Redakcja portalu Wirtualny Powiat eoborniki.pl bardzo dziękuje za wyróżnienie, zapewniamy, że powalczymy o kolejne wspierając Waszą pracę. Dzięki Wam i my mogliśmy uczestniczyć w emocjach i radości jakie daje POMAGANIE innym.

Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.