Przejdź do głównej treści

Przypominamy o terminie płatności za odpady w GOAP

| ZM GOAP | Lokalne

Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” przypomina, że 16 grudnia br. upływa termin wniesienia opłat za gospodarowanie odpadami  komunalnymi w listopadzie i grudniu.  Właściciele nieruchomości, którzy złożyli deklaracje wnoszą je na numery subkonta bankowego, które zostały im przesłane w pismach i na które dokonywali wpłat za poprzednie okresy dwumiesięczne – w sierpniu i październiku.

Informujemy, iż od 1 grudnia 2013 roku przestało funkcjonować konto ogólne, na które w wyjątkowych sytuacjach można było wnosić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.  Podkreślamy raz jeszcze, każdy płatnik powinien uiszczać opłatę na indywidualny numer konta bankowego, który został mu przypisany i podany w pismach przesłanych przez ZM GOAP drogą pocztową. Numer ten widoczny jest na stronie internetowej www.goap.org.pl w eBOKu. Jeśli nie znają Państwo indywidualnego numeru konta, istnieje możliwość uzyskania informacji:

- osobiście  - w Biurze Obsługi Klienta ZM GOAP przy ul. Św. Michała 43 w Poznaniu (od poniedziałku do czwartku czynne w godzinach 7:30 – 17:00, w piątki 7:30 – 15:30) oraz delegaturach Związku na terenie gmin (Oborniki, ul. Lipowa 19).

- pisemnie – wysyłając oświadczenie zawierające imię i nazwisko płatnika oraz dokładny adres nieruchomości, której dotyczy deklaracja, na adres ZM GOAP ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań;

- telefonicznie – zgłaszając się na infolinii 61 624 22 22

- e-mailowo – wysyłając (za pomocą e-maila wskazanego w deklaracji) oświadczenie zawierające imię i nazwisko płatnika oraz dokładny adres nieruchomości, której dotyczy deklaracja na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli płatności za właściwego płatnika dokonuje osoba trzecia, tzw. "wyręczyciel", w tytule przelewu powinno być napisane: "Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące ……… i  …….. od……… (imię i nazwisko osoby zobowiązanej lub nazwa firmy zobowiązanej do płatności)". Jeżeli ktoś wpłaca za więcej niż jedną nieruchomość to może dodać adres nieruchomości w tytule przelewu.

UWAGA: Nie wywiązanie się z obowiązku płatności w wyznaczonym terminie tj. do 16 grudnia spowoduje konieczność naliczenia przez ZM GOAP odsetek za każdy dzień zwłoki. Informujemy, że Związek rozpoczął już procedury windykacyjne w stosunku do podmiotów, które nie uregulowały prawidłowo należności w minionych miesiącach. Prosimy więc mieszkańców o terminowe regulowanie  opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.  Wpłaty nie są przyjmowane w Biurze Obsługi Klienta przy ul. św. Michała 43 w Poznaniu ani w delegaturach ZM GOAP w gminach.

W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.