Przejdź do głównej treści

W niedzielę odbędą się Mikołajki w Rożnowie

| eoborniki.pl za Stowarzyszenie RR | Lokalne

W najbliższą niedzielę 8 grudnia odbędą się w Zespole Szkół w Rożnowie Mikołajki. Zabawa potrwa od 14:30 do 16:00.

Impreza przeznaczona jest dla dzieci do III klasy szkoły podstawowej włącznie. Organizatorzy zapowiadają liczne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć plastyczno-technicznych. Łasuchy będą mogły udekorować pierniki a następnie je zjeść.

W związku z tym, że święta są tuż za rogiem nie może zabraknąć choinki. Dzieci będą mogły więc ją ubrać.

Organizatorem Mikołajek jest Stowarzyszenie Rożnowo Razem i KS Rożnovia Rożnowo.

Jeszcze tylko dziś można wesprzeć Schronisko „Azorek” w Obornikach, które pomaga zwierzętom nie tylko z gminy Oborniki, ale także z całego powiatu i okolic. Każda miseczka karmy to 5 zł – realna pomoc dla głodnych psów i kotów.
W grudniu rozpoczęła się wymiana pokrycia dachowego w budynku dawnej Gromadzkiej Rady Narodowej w Parkowie. Jest to pierwszy etap prac.
Zakończyła się inwestycja przy ul. Starorzecznej w Obornikach. Teren w rejonie prokuratury został gruntownie uporządkowany, zyskał nową nawierzchnię, oświetlenie i zieleń.
Czworo dzieci nagle straciła ojca. Nagła śmierć mieszkańca Siernik postawiła rodzinę w dramatycznej sytuacji.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.