Przejdź do głównej treści

W minionym tygodniu były 3 pożary

| eoborniki.pl za KP PSP w Obornikach | Lokalne

Umiarkowanie spokojny był miniony tydzień z perspektywy strażaków. W okresie 7 dni odnotowali 5 wyjazdów.

Ruda- przewrócony samochód ciężarowy na rondzie

25-11-2013 11:16

W działaniach udział brały zastępy GBA i SLRt z JRG Oborniki oraz GBA z OSP Rogoźno. Samochód ciężarowy w wyniku nadmiernej prędkości przewrócił się na zjeździe z ronda. Padło 12 świń spośród 160.

Na czas prowadzonych działań ruch prowadzono wahadłowo.

Oborniki, ul. Armii Poznań- pożar sadzy w kominie

26-11-2013 06:53

W kominie paliły się sadze. Zagrożenie usunięto. Sprawdzono dodatkowo przewód kominowy i strych kamerą termowizyjną. W działaniach udział brały zastępy SH 25 i GCBA z JRG Oborniki.

Rogoźno, ul. Działkowa- pożar podłogi poddasza

27-11-2013 02:03

Pożar poddasza domu jednorodzinnego

W działaniach udział brały zastępy GCBA i SH z JRG Oborniki oraz GBA z OSP Rogoźno.

Uścikowo- pożar sadzy w kominie

27-11-2013 08:32

Kolejny pożar sadzy w domie jednorodzinnym.

Łukowo- plama na jezdni

29-11-2013 09:59

W działaniach udział brały zastępy SLRt i GBA z JRG Oborniki

Plama ropopochodna rozciągała się an długości ok. 3 km i miała szerokość ok. 0,5 m.

Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.