Przejdź do głównej treści

Święto Niepodległości w Rogoźnie

| Łukasz | Lokalne

11 listopada również w Rogoźnie będzie obchodzony Dzień Niepodległości. Świętowanie rozpocznie się już jednak dzień wcześniej.

Już jutro 10.11.2013r. odbędzie się turniej szachowy. Pisaliśmy o nim tutaj. O godz. 12:00 rozpocznie się Strzelanie Niepodległościowe. Zawody odbędą się na na strzelnicy Bractwa Kurkowego "Rogoża".

Te właściwe obchody Dnia Niepodleglości odbęda się oczywiście 11 listopada. Szczegóły znajdują się na ponizszym plakacie.

W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.