Przejdź do głównej treści

Kiedy dokończą remont ul. Długiej w Rogoźnie?

| Łukasz | Lokalne

Dotychczas zrealizowano przebudowę jedynie 400 mb ulicy Długiej w Rogoźnie. A co z resztą?

Temat podjęliśmy po komenatrzu jednego z naszych czytelników. Zwróciliśmy się o wyjaśnienie sprawy do Pawła Andrzejczaka z Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji UM w Rogoźnie, który nam powiedział: Środki przeznaczone na ww. zadanie uchwalone przez Radę Miejską w Rogoźnie w budżecie na rok 2013 wystarczyły na budowę odcinka o długości 400 mb. Obecnie trwają prace nad utwardzeniem pozostałych ok. 600 mb ulicy za pomocą tłucznia kamiennego.

Koszt całej inwestycji, która obejmuje nie tylko ul. Długą, ale także Seminarialną to ok. 6 mln zł. Budżet na rok 2014r. nie jest jeszcze przygotowany, więc trudno wyrokować, czy znajdą się w nim jakiekolwiek środki na realizację tego przedsięwzięcia.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.