Skip to main content

Groźny wypadek w Międzylesiu koło Rogoźna

| eoborniki.pl za KP PSP w Obornikach | Lokalne

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałkowy ranek 18 marca w Międzylesiu koło Rogoźna. Kierowca Opla przetransportowany został do szpitala helikopterem LPR.

Do zdarzenia doszło tuż po godz. 8. Kierujący samochodem marki Opel uderzył bokiem w drzewo. W wyniku tego został zakleszczony w pojeździe. Przybyłe na miejsce wypadku GBA-Rt  i SLRt z JRG w Obornikach i OSP z Rogoźna zabezpieczyły miejsce wypadku i pomogły uwolnić rannego. Ratownicy stwierdzili jednak, że stan kierowcy jest na tyle ciężki, że wezwano pogotowie lotnicze. Helikopterem przetransportowano go do szpitala w Poznaniu.

W OOK w Obornikach, trwa Festiwal Rzemiosła

Jeszcze warto odwiedzić dziedziniec OOK, gdzie od godziny 10:00 trwa zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – Festiwal Rzemiosła.

Oborniki. Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Spółka Avenir Polska wykona miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Szczegóły protestu rolników w Obornikach

Protest odbywać się będzie 4 kwietnia 2024r. od godziny ok. 10:00, na fragmencie ulicy Piłsudskiego w Obornikach. Zablokowany będzie krótki odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Młyńskiej do żabki przy ul. Szpitalnej. Ulica Szpitalna będzie przejezdna!

Uwaga, 4 kwietnia zapowiadane są kolejne protesty rolników

Na 4 kwietnia 2024 roku planowane są kolejne ogólnopolskie protesty rolników. Ma dojść do strajków na drogach i w centrach miast. W planie jest m.in. "oblężenie" biur poselskich i senatorskich.

Budowa ścieżki rowerowej Oborniki – Żerniki

Jeszcze kilkanaście lat temu rower czy motorower był podstawowym środkiem transportu mieszkańców wsi. Rowerem jeździło się na targ, do urzędu, na dworzec PKP. Obecnie jazda rowerem to głównie rekreacja, rozrywka lub aktywność sportowa.

Zuzanna Ortyl z kolejnym sukcesem

Zuzanna Ortyl wywalczyła 3 miejsce podczas Mistrzostw Okręgu Mażoretek w Kościanie.

Dawne mapy Obornik i okolic

Zapraszamy na wystawę "Dawne mapy Obornik i okolic" w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach.