Przejdź do głównej treści

Wigilijne spotkanie w Objezierzu

| Łukasz | Lokalne

W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

W wyjątkowym, przedświątecznym nastroju odbyło się spotkanie zorganizowane przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę. W wydarzeniu uczestniczyli: Radni Rady Miejskiej w Obornikach, Obornicka Rada Seniorów, Sołtysi Gminy Oborniki, a także zaproszeni goście: Poseł Krzysztof Paszyk, Starosta Obornicka Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Prezes PGKiM Sławomir Haraj i Dyrektor BPMiG Mateusz Klepka, a także Kierownicy Urzędu Miejskiego z Sekretarz Gminy Martą Molińską i Skarbnik Gminy Joanną Gzyl na czele.


Spotkanie upłynęło w atmosferze pełnej życzliwości i świątecznego ciepła. Nie zabrakło kolędowania z ks. Zbigniewem Urnym, serdecznych życzeń oraz słodkiego poczęstunku, który został z ogromnym profesjonalizmem podany przez uczniów Zespołu Szkół w Objezierzu, pod okiem Aurelii Radłowskiej-Cholewy i dyrektor Edyty Mikołajczak.
 
Część artystyczna wprowadziła uczestników w prawdziwie świąteczny klimat. Na scenie wystąpiły: Tamburmajorki w świątecznym występie przygotowanym przez Emilię Nowaczyk oraz niezwykle uzdolnione Maja Cichacka oraz Natalia i Małgosia Cygan.
 
Jednym punktów wydarzenia było także wręczenie podziękowań sołtysom, którzy aktywnie zaangażowali się w promowanie programu „Czyste Powietrze”. Podziękowania, w imieniu własnym i Burmistrza, przekazała operator programu Marzena Wyleżała, jednocześnie zachęcając sołtysów do organizowania kolejnych spotkań informacyjnych, z troski o środowisko i jakość powietrza w naszej gminie. Całość zakończyły świąteczne upominki oraz liczne, serdeczne rozmowy.
 
Wydarzenie zorganizowane w Domu Kultury w Objezierzu (dzięki ogromnemu wsparciu gospodarza obiektu Łukasza Sroki z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy) przygotowały wespół Biuro Rady, Biuro Promocji i Sportu oraz Wydział Organizacyjno-Administracyjny Urzędu Miejskiego. Całość poprowadził Krzysztof Sroka.
 
Źródło, foto: oborniki.pl

Masz pomysł na działanie? Działasz społecznie? A może szukasz wsparcia dla swojej organizacji? W środę, 22 lipca, odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone Przystani NGO – inicjatywie stworzonej z myślą o integracji i rozwoju środowiska społecznego w gminie Oborniki.
Na początku sierpnia wystartuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2027 Gminy Rogoźno.
W piątkowy poranek LGD Kraina Trzech Rzek zorganizowała szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy na opracowanie koncepcji Smart Village.
Liczba i skala największych inwestycji na sieci dróg krajowych w Wielkopolsce pokazują, jak duże zmiany czekają układ transportowy regionu w najbliższych latach. Na różnych etapach przygotowania, przetargów i realizacji znajdują się obecnie 24 zadania o długości ponad 400 km - informuje Alina Cieśl…
Agroturystyka "Sołtysówka" zaprasza odwiedzających w weekendy, ale także w środy.
Gmina Oborniki pozyskała środki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Azorek". Umowę o dofinansowanie została podpisana przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę i Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego.
Projekt budowy bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi przy ul. Łukowskiej w Obornikach otrzymał potwierdzenie dofinansowania. Informację przekazał 10 czerwca 2026 roku poseł Krzysztof Paszyk w wypowiedzi dla portalu eoborniki.pl, opublikowanej na naszym kanale społecznościowym.