Przejdź do głównej treści

Starosta Zofia Kotecka wyjaśnia powody swojej nieobecności w Budziszewku

| Łukasz | Lokalne
Starosta Zofia Kotecka w Kiszewie fot. OSP Kiszewo

Zofia Kotecka nie wzięła udziału w gminnym święcie strażaków w Budziszewku, gdyż była tego dnia na uroczystościach w Kiszewie. Taką informację przekazał rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Obornikach Jakub Przybysz.

Święto strażaków w Budziszewku miało dwie odsłony. Pierwsza dotyczyła jubileuszu 100-lecia tamtejszej OSP. Uroczystość ta była połączona z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Wśród zaproszonych gości była m.in. Starosta Obornicka Zofia Kotecka. Nie pojawiła się ona, ani nikt inny z Zarządu Powiatu Obornickiego.

Nieobecność przedstawicieli Powiatu Obornickiego, oprócz Radnych Rady Powiatu Obornickiego Bogusława Janusa i Zbigniewa Nowaka, wywołała falę negatywnych komentarzy ze strony rogozińskiej społeczności. Zapytaliśmy się więc o powody absencji.

Odpowiedzi udzielił rzecznik prasowy Jakub Przybysz:

Pani Starosta otrzymała zaproszenie na wydarzenie w Budziszewku, jednak w tym samym dniu brała udział  w uroczystościach z okazji Gminnego Dnia Strażaka, które odbywały się w Kiszewie. W związku z powyższym nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym w Budziszewku. W tej sytuacji Pani Starosta nie potwierdziła swojej obecności w obchodach w Budziszewku, co też nie było wymagane przez organizatora zgodnie z otrzymanym zaproszeniem.

Jakub Przybysz dodał również, że wszyscy Radni Rady Powiatu Obornickiego otrzymali zaproszenie na wspomniane wydarzenie i część z nich brała w nim udział, reprezentując samorząd Powiatu Obornickiego.

Warto tutaj dodać, że uroczystości w Budziszewku rozpoczęły się o godz. 12:00, a te w Kiszewie o 14:00. Starostwo samo nie zawsze wymaga potwierdzeń obecności. W samej odpowiedzi nie otrzymaliśmy też informacji dlaczego nie uczestniczył w święcie w Budziszewku żaden z 4 pozostałych członków Zarządu Powiatu Obornickiego , ani dlaczego też nie przekazano okolicznościowego listu, co jest częstą praktyką w momencie nieobecności.

 

Gmina Oborniki pozyskała dofinansowanie na projekt pn. „Zielone i bezpieczne Obornickie Łazienki”. Otrzymała je z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Małgorzata Witek została wybrana prezesem obornickich ludowców. Gminny zjazd PSL odbył się w Bąblińcu.
W sobotni poranek, punktualnie o godzinie 6:00, spod Centrum Rekreacji Oborniki wyruszyła wyjątkowa grupa rowerzystów z Oborniki Wielkopolskie Team. Celem wyprawy są Oborniki Śląskie, które właśnie rozpoczynają obchody Dni Miasta oraz świętują 80-lecie nadania praw miejskich.
W Sołectwie Uścikówiec przebudowana zostanie ponad 1 km drogi gruntowej. Gmina Oborniki otrzymała dofinansowanie na ten cel w kwocie 126 250 zł.
Burmistrz Tomasz Szrama opowiedział dzieciom z Zespołu Przedszkoli w Obornikach o swojej pracy. 
10 maja odbyły się obchody 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewku. To niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla druhów z tej jednostki, ale również dla całej społeczności gminy Rogoźno, odbyło się bez przedstawicieli Zarządu Powiatu Obornickiego.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach pozyskało 157 400 zł. To pożyczka na rozwój odnawialnych źródeł energii.