Przejdź do głównej treści

Obornickie Łazienki. Chodnik zostanie naprawiony niezwłocznie

| Łukasz | Lokalne

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Obornikach zapewnia, że sprawa naprawy chodnika na Łazienkach została zlecona do naprawy.

Obornickie Łazienki to jeden z ulubionych miejsc spacerowych w Obornikach. Zielony teren położony nad rzeką Wełną sprzyja odpoczynkowi całym rodzinom. Niestety zdarza się, że niektóre elementy wymagają czasem naprawy. Tak jest choćby w przypadku chodnika od ul. Wronieckiej. Zgłosiliśmy do Urzędu Miejskiego w Obornikach potrzebę naprawy. Decyzja o wykonaniu naprawy zapadła natychmiast.

Widoczne na zdjęciach rozszczelnienie kostki brukowej zostało już zgłoszone i zlecone do natychmiastowej naprawy - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Obornikach Krzysztof Nowacki. Wyjaśnia zarazem, że: Tego typu uszkodzenia najczęściej są wynikiem naturalnej pracy terenu lub – niestety – wjazdu pojazdów, które nie powinny poruszać się po tym obszarze. Służby miejskie monitorują stan nawierzchni i na bieżąco reagują na wszelkie nieprawidłowości.

Dbamy o to, by przestrzeń publiczna była bezpieczna, estetyczna i przyjazna dla mieszkańców oraz gości naszego miasta - zapewnia na koniec Nowacki.

Poniżej zdjęcia uszkodzonego chodnika.

Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.
Pasażerowie autobusu S.C. Transport podróżowali na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udekorowanym pojazdem. Czerwone baloniki pozostaną do 14 lutego.