Przejdź do głównej treści


Podsumowanie Budżetu Obywatelskiego w Rogoźnie

| Marcin | Lokalne

Do głosowania nad Budżetem Obywatelskim w Gminie Rogoźno zgłoszono 6 projektów, na wszystkie oddano łącznie 3665 głosów.

Liczba oddanych głosów została, oddana przez 2552 mieszkańców Gminy Rogoźno, niestety 232 głosy były oddanie niepoprawnie.

Projekty, które uzyskały największą liczbę głosów:

Projekty odrzucone:

 

Projekty, które wygrały w głosowaniu to:

  1. Bezpieczny plac zabaw i funkcjonalne boisko przy ulicy Różanej - projekt obejmuje zakup i montaż monitoringu składającego się z dwóch kamer skierowanych na plac zabaw i boisko do piłki nożnej przy ulicy Różanej. Dodatkowo w ramach projektu wykonana zostanie rekultywacja wspomnianego boiska zgodnie z załączoną ofertą.
  2. Przestrzeń przyjazna zdrowiu, sprawności fizycznej i aktywnego wypoczynku - celem projektu jest stworzenie przyjaznej i bezpiecznej strefy wypoczynku na świeżym powietrzu miedzy zajęciami i po zajęciach szkolnych dla dzieci i młodzieży. Atrakcyjne zaplecze rekreacyjne i sportowe pozwoli młodym ludziom oderwać się od telefonu i internetowych rozrywek, a organizowane w tym miejscu ciekawe zajęcia wpoją nawyk czynnego spędzania wolnego czasu, co wpłynie korzystnie na rozwój fizyczny i młodzieży z pięciu sołectw naszej gminy ( łącznie 9 wsi ) należących do obwodu SP w Parkowie.

 

Czy prace urzędników w Obornikach będzie wkrótce wspierała sztuczna inteligencja? Gmina zrobiła pierwszy krok i podpisała list intencyjny z wiceministrem cyfryzacji. Specjalnie dla eoborniki.pl mamy komentarz do tej współpracy.
Wysokie ceny paliw mogą pogrążyć obecnego przewoźnika. Czy Oborniczanie stracą sprawdzony środek transportu?
Od 01.04.2026 r. w gminie Rogoźno rozpoczną się kontrole dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi. Działania przeprowadzą Straż Miejska oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 7 kwietnia. To informacja nieoficjalna. Czekamy na jej potwierdzenie przez rzecznika PORR S.A.
W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej.