Przejdź do głównej treści

Zadbaj o wodę – oszczędzaj i korzystaj!

| Łukasz | Lokalne

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zwraca uwagę na konieczność efektywniejszego korzystania z zasobów wody.

W obliczu coraz cieplejszych dni i zmieniających się warunków klimatycznych, warto zastanowić się, jak efektywnie korzystać z zasobów wody. Jednym z praktycznych rozwiązań, które możemy zastosować we własnych ogrodach i na posesjach, jest magazynowanie wody deszczowej. Dzięki specjalnym zbiornikom na deszczówkę, możemy gromadzić wodę, którą później z powodzeniem wykorzystamy do podlewania trawy i roślin. To nie tylko oszczędność, ale i krok w stronę ochrony środowiska.

Woda z takich zbiorników doskonale nadaje się do pielęgnacji ogrodu, a rośliny lepiej ją przyswajają. Co więcej, jest to darmowe źródło wody, co może znacząco obniżyć nasze rachunki w sezonie letnim, kiedy podlewanie staje się bardziej intensywne.

Spółka PWiK również aktywnie zachęca mieszkańców do świadomego korzystania z wody. W gorące dni warto sięgać po zdrową i bezpieczną wodę kranową, która doskonale gasi pragnienie. Woda z naszych kranów spełnia wszelkie normy jakościowe, dlatego nie musimy sięgać po drogie butelkowane napoje, by zadbać o nawodnienie - informuje PWiK w Obornikach.

Dodatkowo Spółka przypominamy o dostępnych źródełkach wody pitnej na obiektach sportowych, które są do dyspozycji zarówno dla sportowców, jak i mieszkańców, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

Warto również wspomnieć o nowej inicjatywie – już za kilka dni na skwerze przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu fontanny, pojawi się pierwszy w naszym mieście zdrój wody pitnej, przystosowany zarówno dla ludzi, jak i dla czworonogów. To doskonałe miejsce, gdzie każdy – i mieszkańcy, i ich pupile – będą mogli ugasić pragnienie podczas spaceru. Zachęcamy do korzystania z tej nowoczesnej i ekologicznej formy dostępu do wody.

Rogoźno rozstrzygnęło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego „Działamy dla Mieszkańców” na 2026 rok. Mieszkańcy wybrali dwa projekty – jeden miejski i jeden wiejski. Choć frekwencja nie zachwyca, samo przeprowadzenie procedury to ważny krok w kierunku większej partycypacji społecznej.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zostało uhonorowane Polską Nagrodą Innowacyjności 2025 podczas XII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano za działania w obszarze innowacji technologicznych i ochrony środowiska.
Gmina Oborniki przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy.
4319 głosów, zero nieważnych i bardzo konkretna lista zwycięzców. Ale frekwencja? To jak pełny stadion tylko na co ósme krzesełko. Sprawdzamy, co wybraliśmy i czy głos nas – oborniczan – naprawdę słychać.
16 października uczniowie Zespół Szkolno‑Przedszkolny w Rożnowie wyjechali na Kongres Przyszłości Narodowej do Łodzi. Po spotkaniu z Prezydentem RP i wystawach przygotowanych przez IPN nastąpiła gala – tam właśnie nauczyciel z naszej gminy, Marek Kasprzak, odebrał Nagrodę im. Grażyna Langowska.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze.