Przejdź do głównej treści

Ewa Wysocka wybrana po raz kolejny sołtysem

| Łukasz | Lokalne
fot. fb.com/MojeRogozno

Ewa Wysocka została wybrana Sołtysem Studzieńca. To już jej piąta kadencja.

Na piątkowe popołudnie zwołano zebranie wiejskie w Studzieńcu. Miało ono charakter wyborczy. Mieszkańcy wybierali sołtysa i radę sołecką.

W Studzieńcu od 4 kadencji sołtysem była Ewa Wysocka. Podczas wczorajszego zebrania mieszkańcy wsi pokazali, że są zadowoleni z podejmowanych przez nią działań. Zaufali jej kolejny raz. Ewa Wysocka została więc Sołtysem Studzieńca na piątą kadencję. 

W zebraniu uczestniczyli: Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek, Zastępca Burmistrza Rogoźna Maciej Gracz oraz Radny Rady Miejskiej w Rogoźnie Szymon Witt.

Fot. Moje Rogoźno

 

Do powiatu obornickiego trafią środki z programu „Ochrona Zabytków 2026”. Dotacje otrzymały kościoły w Wełnie i Objezierzu. Wręczenie promes odbyło się 21.05.2026 r. w Rogoźnie.
23 i 24.05.2026 r. lądowisko w Słonawach koło Obornik zamieni się w ogromny obóz wczesnośredniowieczny. Radzim 2026 to dwudniowe widowisko z wielką bitwą, koncertami, warsztatami i pokazami życia sprzed setek lat.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach został  otwarty dla ruchu. Autobusy linii 23 wróciły już na stałą trasę i ponownie obsługują przystanek przy ul. Łukowskiej.
Firma PORR S.A. kolejny raz przesunęła termin przywrócenia stałej organizacji ruchu przy przejeździe kolejowym na ul. Łukowskiej. Według nowego komunikatu kierowcy mają pojechać normalnie dopiero od 21.05.2026 r.
Koleje Wielkopolskie poinformowały o wprowadzeniu autobusowej komunikacji zastępczej na linii nr 354. Utrudnienia obejmą odcinek Wargowo – Oborniki Wielkopolskie/Piła Główna i potrwają od 22 do 24 maja 2026 r.
Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.