Przejdź do głównej treści

Wybory w Parkowie bez niespodzianki

| Łukasz | Lokalne

Justyna Bartol-Baszczyńska została wybrana Sołtysem Parkowa. W zebraniu udział wziął Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.

Od pierwszych dni maja trwają wybory sołeckie w gminie Oborniki. W czwartek, tj. 27 czerwca, rozpoczęto cykl zebrań wyborczych w gminie Rogoźno. Pierwsze odbyło się w Sołectwie Parkowo. Niespodzianki nie było. Kolejną kadencję sołtysem będzie Justyna Bartol-Baszczyńska. 

Powołana została również Rada Sołecka. W jej skład weszli: Cisowska Maria, Jamróz Grzegorz, Lis Michał, Łukaszewicz Łukasz, Mikołajczak Sebastian, Szymański Robert, Tuta Łukasz i Zybert Zofia.

W zebraniu wyborczym udział wzięli m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek, jego zastępca Maciej Gracz, Radny Rady Miejskiej Adam Nadolny oraz Członek Zarządu Powiatu Obornickiego Błażej Cisowski.

Sołectwo Parkowo:

Kilka tygodni temu w rozmowie z naszą redakcją Burmistrz Obornik zapowiadał nową lokalizację dla „Bajki”. Dziś są konkrety. Gmina przedstawiła koncepcję nowego obiektu przy fontannie w centrum Obornik.
Powiat obornicki oraz gminy Oborniki i Rogoźno otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2026 rok. Łącznie to ponad 6,7 mln zł wsparcia na trzy inwestycje drogowe.
Na skrzyżowaniu ulic czarnkowski i Rudki w Obornikach powstanie lewoskręt. Inwestycja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zapewni zwiększenie bezpieczeństwa w tej części miasta.
Gmina Oborniki podpisała umowę na rozbudowę Żłobka Publicznego w Obornikach. Inwestycję za ponad 4,5 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane PEBEROL. Nowa część obiektu zapewni 65 dodatkowych miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców.
Szpital w Obornikach poinformował o wizycie autoryzacyjnej. Inspekcja zakończyła się pozytywnym wynikiem.
W sobotę w świetlicy wiejskiej w Uścikowie odbyła się zabawa taneczna. Podczas niej zbierano środki na zakup wózka inwalidzkiego dla kilkuletniego Jasia.
Rogozińscy samorządowcy wrócili z Witkowa z sukcesami. W rywalizacji XXVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zajęli czołowe lokaty.