Skip to main content


Prace przy rzece Wełnie idą pełną parą

| Łukasz | Lokalne

Trwają prace związane z modernizacją jednej z dwóch najważniejszych przepompowni ścieków Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach, która tłoczy ścieki pod rzeką Wełną w kierunku Oczyszczalni Ścieków.

Przepompownia zlokalizowana w Kowanówku, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa związanego z gospodarką ściekową w tej części miasta i gminy. Wartość inwestycji to ok. 800 tys. zł, a pracę wykonuje firma SADEKO.

 Ta tak ważna przepompownia na gruntowną modernizację czekała od kilku lat. Mając na uwadze bezpieczeństwo rzeki Wełny konieczne było rozpoczęcie procedur przetargowych związanych z realizacją tej inwestycji. Przepompownia tam m.in. pompuje ścieki które płyną ze zlewni rzeki Wełne, oraz z przepompowni zlokalizowanej przy ulicy Towarowej - mówi prezes PWiK Krzysztof Nowacki. 

Co z lokalizacją wieży telekomunikacyjnej w Łukowie?

Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.

Pociąg Jubilat wraca. Co czeka nas jeszcze na stacji Oborniki Wielkopolskie?

Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji. 

Pociąg Jubilat zatrzymał się w Rogoźnie (foto)

Specjalny pociąg Jubilat zatrzymał się m.in. na stacji Rogoźno Wielkopolskie.

Uczniowie ze szkoły w Rożnowie odwiedzili burmistrza

W piątek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach gościli uczniowie ze szkoły w Rożnowie. Przyjął ich burmistrz Tomasz Szrama. 

Adrian Pilarski sołtysem w Nieczajnie

Nieczajna ma nowego sołtysa. Został nim Adrian Pilarski.

Mieszkańcy Rożnowa i Wymysłowa wybrali sołtysów

Urszula Warguła została wybrana ponownie na gospodarza Wymysłowa. 

Oborniki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Gołaszyńskiej

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania DK 11 z ul. Gołaszyńską, długość nowej ścieżki to niecałe 1000m.