Skip to main content


Harcerska Baza Obozowa JELENIEC potrzebuje Naszej Pomocy!

| Marek Regdosz, Członek Komendy Hufca ZHP Szamotuły | Lokalne

W ciągu prawie 45 lat swojego istnienia Harcerska Baza Obozowa w Jeleńcu koło Sierakowa, należąca do Hufca ZHP Szamotuły, gościła setki obozów i tysiące harcerek, harcerzy i zuchów. Wiele dzieci i nastolatków z całej Polski, a przede wszystkim z naszych okolic, miało rozliczne okazje spędzić na niej swoje weekendy czy wakacje; poznać nowych przyjaciół i zdobywać sprawności i wspomnienia na całe życie.

Aktualnie Baza potrzebuje jednak przejść niezbędny remont – tak aby mogła służyć kolejnym pokoleniom harcerzy i harcerek. Koszt tego remontu przekracza możliwości Naszego Hufca i nie możemy sobie na niego pozwolić wyłącznie z własnej kieszeni. Dlatego zwracamy się do mieszkańców powiatu szamotulskiego i powiatu obornickiego, na których działa Hufiec ZHP Szamotuły, o wsparcie zrzutki!

Remont odbędzie się „po harcersku”. Z jak największą ilością pracy własnej, wolontariackiej harcerzy i instruktorów Hufca, a pozyskane środki będą wydawane tylko na niezbędne do remontu materiały.

W ostatnich latach udało się nam już wyremontować kuchnię, położyć nowy dach nad stołówką, wybudować plażę, położyć nowe kable i rury, wykopać rów odwadniający, postawić nowe prysznice oraz wiele nowego sprzętu, przede wszystkim namiotów.
Ale przed nami jeszcze większe wyzwania - musimy w najbliższym czasie wybudować nowy zbiornik na nieczystości płynne, przenieść magazyn oraz toalety, a także zakupić kontener sanitarny. Bez tego Baza nie będzie mogła funkcjonować.

Dzięki Waszej pomocy Nasza Baza będzie mogła dalej służyć kolejnym pokoleniom harcerzy i harcerek. Włączcie się do tego pięknego dzieła! 

tutaj link do zrzutki: https://zrzutka.pl/sx2vj5#description

 

Co z lokalizacją wieży telekomunikacyjnej w Łukowie?

Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.

Pociąg Jubilat wraca. Co czeka nas jeszcze na stacji Oborniki Wielkopolskie?

Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji. 

Pociąg Jubilat zatrzymał się w Rogoźnie (foto)

Specjalny pociąg Jubilat zatrzymał się m.in. na stacji Rogoźno Wielkopolskie.

Uczniowie ze szkoły w Rożnowie odwiedzili burmistrza

W piątek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach gościli uczniowie ze szkoły w Rożnowie. Przyjął ich burmistrz Tomasz Szrama. 

Adrian Pilarski sołtysem w Nieczajnie

Nieczajna ma nowego sołtysa. Został nim Adrian Pilarski.

Mieszkańcy Rożnowa i Wymysłowa wybrali sołtysów

Urszula Warguła została wybrana ponownie na gospodarza Wymysłowa. 

Oborniki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Gołaszyńskiej

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania DK 11 z ul. Gołaszyńską, długość nowej ścieżki to niecałe 1000m.