Skip to main content


Bieg Superbohaterów

| Marcin | Lokalne

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Impreza organizowana jest w celu zbierania środków finansowych dla podopiecznych Fundacji "Ja nie mogę czekać". Fundacja pomaga dzieciom z zaburzeniami rozwoju w szybkiej organizacji procesu terapeutycznego, dzięki pomocy fundacji wiele obornickich rodzin ma ogromne wsparcie i fachową pomoc.
Bieg Superbohaterów to impreza, w której czasie uczestnicy wcielają się w role swoich ulubionych superbohaterów-od Batmana po Kapitana Marvella. Kolorowo i radośnie z wspaniałym przesłaniem pomocy, wsparcia dla dzieci, ale i uznania i doceniania bardzo ciężkiej pracy, jaką wykonują pracownicy i osoby współpracujące z fundacją „Ja nie mogę czekać”.
W imprezie uczestniczyło 45 zawodników do 10 lat oraz 95 osób w wieku powyżej 11 lat.

 

Co z lokalizacją wieży telekomunikacyjnej w Łukowie?

Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.

Pociąg Jubilat wraca. Co czeka nas jeszcze na stacji Oborniki Wielkopolskie?

Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji. 

Pociąg Jubilat zatrzymał się w Rogoźnie (foto)

Specjalny pociąg Jubilat zatrzymał się m.in. na stacji Rogoźno Wielkopolskie.

Uczniowie ze szkoły w Rożnowie odwiedzili burmistrza

W piątek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach gościli uczniowie ze szkoły w Rożnowie. Przyjął ich burmistrz Tomasz Szrama. 

Adrian Pilarski sołtysem w Nieczajnie

Nieczajna ma nowego sołtysa. Został nim Adrian Pilarski.

Mieszkańcy Rożnowa i Wymysłowa wybrali sołtysów

Urszula Warguła została wybrana ponownie na gospodarza Wymysłowa. 

Oborniki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Gołaszyńskiej

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania DK 11 z ul. Gołaszyńską, długość nowej ścieżki to niecałe 1000m.