Skip to main content

Budowa ścieżki rowerowej Oborniki – Żerniki

| Marcin | Lokalne

Jeszcze kilkanaście lat temu rower czy motorower był podstawowym środkiem transportu mieszkańców wsi. Rowerem jeździło się na targ, do urzędu, na dworzec PKP. Obecnie jazda rowerem to głównie rekreacja, rozrywka lub aktywność sportowa.

Tworzenie ścieżek rowerowych stało się jednym z zadań organów samorządowych, spełniających oczekiwania społeczne. Ścieżka rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej 178 oczekiwana jest przez wiele osób od wielu lat. Jej budowa stała się nawet propozycją do budżetu obywatelskiego.

Wieloletnie starania znalazły wreszcie swój finał. 15 marca 2024 ogłoszono wyniki przetargu na wykonanie ścieżki rowerowej. Oficjalnie przedsięwzięcie nosi nazwę: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 187  Oborniki -Żerniki w zakresie budowy ścieżki rowerowej. Zgodnie z dokumentacją projektową inwestycja dotyczy budowy ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej oraz z kostki betonowej bezfrezowej o długości 5590,40m. 

W celu realizacji zadania przewidziano wycinkę 117 drzew oraz 639 m2 krzewów. Do przesadzenia wskazano 43 drzewa. Czy ta wycinka jest akceptowana przez aktywistów ekologicznych?

W wyniku przeprowadzonego postępowania jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. ul. Toruńska 200, 62-600 Koło i Wykonawstwo, projekty i nadzory „WPN” Maciej Stasiak, ul. Osiedle Widok 27, 62-800 Chodzież za cenę brutto 15 440 104,95 zł (słownie złotych: piętnaście milionów czterysta czterdzieści tysięcy sto cztery i 95/100). Wykonawca jest zobowiązany do wykonania zadania w ciągu 480 dni od podpisania umowy.

Przetarg na budowę obwodnicy Rogoźna – otwarcie ofert

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił dzisiaj wynik otwarcia ofert w przetargu na budowę obwodnicy Rogoźna.

Bieg Superbohaterów

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Rogoźno pomaga Kasi

Zachęcamy do udziału w imprezie charytatywnej w Rogoźnie 14.04.2024! Zebrane pieniądze mają wesprzeć leczenie Kasi. Masa dobrych słów, sama chęć pomagania – bezcenne!

Modernizacja budynku komunalnego w Ryczywole przy ul. Mickiewicza 14

Zakończyła się modernizacja budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 14 w Ryczywole.

W OOK w Obornikach, trwa Festiwal Rzemiosła

Jeszcze warto odwiedzić dziedziniec OOK, gdzie od godziny 10:00 trwa zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – Festiwal Rzemiosła.

Oborniki. Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Spółka Avenir Polska wykona miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Szczegóły protestu rolników w Obornikach

Protest odbywać się będzie 4 kwietnia 2024r. od godziny ok. 10:00, na fragmencie ulicy Piłsudskiego w Obornikach. Zablokowany będzie krótki odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Młyńskiej do żabki przy ul. Szpitalnej. Ulica Szpitalna będzie przejezdna!