Skip to main content

Oborniki. Będą wprowadzać zmiany w statutach sołeckich

| Łukasz | Lokalne

Gmina Oborniki chce wprowadzić zmiany w statutach sołectw. Ma to związek z nieścisłością przepisów gminnych z nadrzędnym dokumentem, którym jest ustawa o sołtysach i radach sołeckich.

Zgodnie z uchwałą Nr XXXIII/387/13 Rady Miejskiej w Obornikach z dnia 26 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Oborniki (Dz. Urz. Woj. Wielkopolskiego poz. 3584), Burmistrz Obornik zarządza w dniach od 16 lutego do 20 lutego 2024 r. konsultacje społeczne z mieszkańcami wszystkich sołectw Gminy Oborniki w sprawie zmiany statutów sołectw Gminy Oborniki.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w następujących formach:

  • przy użyciu internetowego formularza umożliwiającego wyrażenie opinii, który zostanie udostępniony na stronie www.oborniki.pl
  • poprzez składanie wniosków i uwag przesyłanych drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W konsultacjach mają prawo brać udział osoby zamieszkałe na terenie objętym zasięgiem konsultacji, które w terminie odbywających się konsultacji mają ukończone 18 lat.

Konsultacje uważa się za ważne bez względu na ilość osób uczestniczących.

Wnioskowałem o zmiany w uchwale w związku z nieścisłością, która jest w przepisach - mówi radny Błażej Pacholski, a zarazem Sołtys Ocieszyna. Przepisy gminne mówią o 5-letniej kadencji sołtysa i rady sołeckiej. Tymczasem ustawa mówi o przeprowadzeniu wyborów sołeckich w ciągu 180 dni od wyborów samorządowych. Ta kadencja będzie dłuższa niż 5 lat. Stąd mój wniosek - dodaje powiatowy lider Polska 2050.

Sołectwo Ocieszyn ma w składzie rady 4 osoby. Chce, aby mogło się w niej znaleźć więcej osób. Wszelkie uwagi będzie można wnosić oficjalnie podczas konsultacji, które ogłosił Burmistrz Obornik. Potrwają one od 16 lutego do 20 lutego 2024 r.

Źródło: oborniki.pl, Sołectwo Ocieszyn

Przetarg na budowę obwodnicy Rogoźna – otwarcie ofert

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił dzisiaj wynik otwarcia ofert w przetargu na budowę obwodnicy Rogoźna.

Bieg Superbohaterów

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Rogoźno pomaga Kasi

Zachęcamy do udziału w imprezie charytatywnej w Rogoźnie 14.04.2024! Zebrane pieniądze mają wesprzeć leczenie Kasi. Masa dobrych słów, sama chęć pomagania – bezcenne!

Modernizacja budynku komunalnego w Ryczywole przy ul. Mickiewicza 14

Zakończyła się modernizacja budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 14 w Ryczywole.

W OOK w Obornikach, trwa Festiwal Rzemiosła

Jeszcze warto odwiedzić dziedziniec OOK, gdzie od godziny 10:00 trwa zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – Festiwal Rzemiosła.

Oborniki. Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Spółka Avenir Polska wykona miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Szczegóły protestu rolników w Obornikach

Protest odbywać się będzie 4 kwietnia 2024r. od godziny ok. 10:00, na fragmencie ulicy Piłsudskiego w Obornikach. Zablokowany będzie krótki odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Młyńskiej do żabki przy ul. Szpitalnej. Ulica Szpitalna będzie przejezdna!