Skip to main content

Oborniki. Boiska przy SP2 z bogatszą ofertą (foto)

| Łukasz | Lokalne

Gmina Oborniki zakończyła kolejną inwestycję dotyczącą infrastruktury sportowej. Na boiskach Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach odebrano urządzenia do gimnastyki.

W poniedziałek, 5 lutego odbył się odbiór przedsięwzięcia, polegającego zaprojektowaniu i wybudowaniu urządzeń treningowych do street workout na terenie boisk przy ulicy ks. Szymańskiego.

Street workout to forma gimnastyki, wykonywana na specjalnych drążkach, z wykorzystaniem własnej masy ciała. Nowo powstały zestaw treningowy przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych, a w jego skład wchodzą: drążki do podciągania 160 i 120 cm, drążki „żmijka”, drabinka pionowa i poziome, niskie i wysokie poręcze równoległe, wysięgniki z kółkiem gimnastycznym, ławeczka treningowa i podest. Na miejscu znajduje się też tablica informacyjna z instrukcją ćwiczeń.

Koszt inwestycji to 155 442,48 zł. Podczas odbioru Burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie towarzyszył związany ze sportem Radny Rady Miejskiej Henryk Brodniewicz oraz ekspert w dziedzinie street workout Bartosz Napierała. 

Źródło, foto: oborniki.pl

 

Przetarg na budowę obwodnicy Rogoźna – otwarcie ofert

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił dzisiaj wynik otwarcia ofert w przetargu na budowę obwodnicy Rogoźna.

Bieg Superbohaterów

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Rogoźno pomaga Kasi

Zachęcamy do udziału w imprezie charytatywnej w Rogoźnie 14.04.2024! Zebrane pieniądze mają wesprzeć leczenie Kasi. Masa dobrych słów, sama chęć pomagania – bezcenne!

Modernizacja budynku komunalnego w Ryczywole przy ul. Mickiewicza 14

Zakończyła się modernizacja budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 14 w Ryczywole.

W OOK w Obornikach, trwa Festiwal Rzemiosła

Jeszcze warto odwiedzić dziedziniec OOK, gdzie od godziny 10:00 trwa zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – Festiwal Rzemiosła.

Oborniki. Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Spółka Avenir Polska wykona miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Szczegóły protestu rolników w Obornikach

Protest odbywać się będzie 4 kwietnia 2024r. od godziny ok. 10:00, na fragmencie ulicy Piłsudskiego w Obornikach. Zablokowany będzie krótki odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Młyńskiej do żabki przy ul. Szpitalnej. Ulica Szpitalna będzie przejezdna!