Skip to main content


Spędź dzień z Sołtysem Ocieszyna

| Łukasz | Lokalne

Blisko 30 minut pozostało, aby włączyć się do licytacji o spędzenia dnia z Sołtysem Ocieszyna i wesprzeć tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Sztab 2313 i Błażej Pacholski zapraszają do licytacji. Już w tym roku w naszej gminie wybory sołtysów. Planujesz wystartować w tych wyborach? A może ciekawi cię jak wygląda dzień roboczy lokalnego lidera?

Ta licytacja jest właśnie dla Ciebie!

Sołtys Ocieszyna Błażej Pacholski zaprasza do licytacji,  w której zwycięzca spędzi dzień z sołtysem, podczas którego będzie czas na rozmowę,  odwiedziny świetlicy wiejskiej,  wizyta w urzędzie i spotkanie z pracownikami gminnego magistratu. Na koniec wspólny obiad.

Do licytacji zapraszamy także grupy.

Chętnym pozostało jedynie kilkadziesiąt minut!

Dzień z Sołtysem - Błażej Pacholski.

Co z lokalizacją wieży telekomunikacyjnej w Łukowie?

Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.

Pociąg Jubilat wraca. Co czeka nas jeszcze na stacji Oborniki Wielkopolskie?

Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji. 

Pociąg Jubilat zatrzymał się w Rogoźnie (foto)

Specjalny pociąg Jubilat zatrzymał się m.in. na stacji Rogoźno Wielkopolskie.

Uczniowie ze szkoły w Rożnowie odwiedzili burmistrza

W piątek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach gościli uczniowie ze szkoły w Rożnowie. Przyjął ich burmistrz Tomasz Szrama. 

Adrian Pilarski sołtysem w Nieczajnie

Nieczajna ma nowego sołtysa. Został nim Adrian Pilarski.

Mieszkańcy Rożnowa i Wymysłowa wybrali sołtysów

Urszula Warguła została wybrana ponownie na gospodarza Wymysłowa. 

Oborniki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Gołaszyńskiej

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania DK 11 z ul. Gołaszyńską, długość nowej ścieżki to niecałe 1000m.