Skip to main content


Nowy plac zabaw w Kowanowie został odebrany (foto)

| Łukasz | Lokalne

Mieszkańcy Kowanowa doczekali się upragnionego placu zabaw. 2 lutego dokonano odbioru tej inwestycji.

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wraz z Radną Barbarą Bacic-Gaertner i Adrianą Klak, członkinią Rady Sołeckiej i szefową tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich,  w piątek, 2 lutego wzięli udział w odbiorze placu zabaw w Kowanowie.

W ramach prac wykonanych przez firmę Roberta Gradzika z Uścikowa powstał plac zestaw zabawowy dla najmłodszych z bujakiem, karuzelą, huśtawką, stonogą oraz siłownią zewnętrzną. Całość uzupełnia mała architektura, ścieżki spacerowe, ogrodzenie i zieleń, którą w pełni podziwiać będziemy wiosną. 

Koszt całości inwestycji, to 200 tys. zł, z czego 17 500 zabezpieczono w Funduszu Sołeckim Kowanowa.

Warto podkreślić, że koszty udało się obniżyć o kilkadziesiąt tysięcy, dzięki ogromnemu zaanga­żowaniu Koła Gospodyń Wiejskich Kowanowo. Mieszkańcy samodzielnie, w czynie społecznym wysprzątali i przygotowali teren, na którym powstał plac zabaw.

Źródło, foto: oborniki.pl

Co z lokalizacją wieży telekomunikacyjnej w Łukowie?

Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.

Pociąg Jubilat wraca. Co czeka nas jeszcze na stacji Oborniki Wielkopolskie?

Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji. 

Pociąg Jubilat zatrzymał się w Rogoźnie (foto)

Specjalny pociąg Jubilat zatrzymał się m.in. na stacji Rogoźno Wielkopolskie.

Uczniowie ze szkoły w Rożnowie odwiedzili burmistrza

W piątek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach gościli uczniowie ze szkoły w Rożnowie. Przyjął ich burmistrz Tomasz Szrama. 

Adrian Pilarski sołtysem w Nieczajnie

Nieczajna ma nowego sołtysa. Został nim Adrian Pilarski.

Mieszkańcy Rożnowa i Wymysłowa wybrali sołtysów

Urszula Warguła została wybrana ponownie na gospodarza Wymysłowa. 

Oborniki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Gołaszyńskiej

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania DK 11 z ul. Gołaszyńską, długość nowej ścieżki to niecałe 1000m.