Przejdź do głównej treści

Mieszkańcy Ślepuchowa wybrali sołtysa

| Łukasz | Lokalne

Piotr Desperak został nowym Sołtysem Ślepuchowa. 

W poniedziałek 22 maja odbyło się zebranie sołeckie w Ślepuchowie. Mieszkańcy wsi wybierali nowego sołtysa. Zebranie sołeckie otworzył Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wzruszającym wspomnieniem zmarłego sołtysa śp. Pawła Jabkowskiego. 

Mieszkańcy nowym sołtysem jednogłośnie wybrali Piotra Desperaka. Nie mieli w tym zakresie wątpliwości. Piotr Desperak ma duże doświadczenie związane z pracą w Samorządzie. Zasiadał w Radzie Miejskiej, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego. Dziś jest Radnym Powiatu Obornickiego. Był też członkiem Rady Sołeckiej Ślepuchowa. Po wyborze na sołtysa jego miejsce w Radzie Sołeckiej zajęła Renata Olech. 

Piotr Desperak obowiązki przejął z rąk dotychczasowego administratora wsi radnego Błażeja Pacholskiego, który pełnił tę funkcję po śmierci sołtysa Pawła Jabkowskiego. Nowy sołtys wymienił jako najważniejsze zadanie swojej kadencji budowę drogi Ślepuchowo – Żukowo.

W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.
Rozbudowa drogi powiatowej w Ryczywole została zakończona. Przed świętami dokonano oficjalnego odbioru inwestycji.
Dziękujemy, że byliście z nami przez cały 2025 rok. Wspólnie opisywaliśmy życie naszych gmin i powiatu – z bliska, codziennie, po naszemu.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała blisko 3 lata temu. W jej szeregi wstąpiło 16 przyszłych strażaków. 
27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie. O tym wydarzeniu pamiętają co roku Oborniccy Fanatycy.
PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały nagranie z montażu potężnego przęsła dla drugiego toru kolejowego nad Wartą w Obornikach. To jeden z najbardziej efektownych momentów tej inwestycji.