Skip to main content


Kolejne lampy w Rożnowie i Gołębowie

| oborniki.pl | Lokalne

W Gołębowie i Rożnowie pojawiło się 10 nowych lamp. Odbioru inwestycji dokonał burmistrz Tomasz Szrama.

Ulica Nowa w Rożnowie oraz droga w Gołębowie zyskały oświetlenie uliczne. 17 marca odbył się oficjalny odbiór inwestycji, wykonanych przez firmę K Power Karola Ignasiaka z Rogoźna.

W ramach przedsięwzięcia w Gołębowie ustawiono 6 ośmiometrowych słupów, natomiast w Rożnowie 4 sześciometrowe, wszystkie energooszczędne, ledowe z redukcją mocy. 

Kwota całej inwestycji: 133 985,13 zł. 9 371,56 z tej kwoty na budowę oświetlenia w Gołębowie przekazano z Funduszu Sołeckiego wsi.

Zadowolenia z realizacji inwestycji nie kryją sołtyski obu miejscowości – Barbara Bacic-Gaertner i Magdalena Przybylska, które podkreślają, że w każdej miejscowości wartością najważniejszą jest bezpieczeństwo mieszkańców, a w dbałości o nie dobre oświetlenie to podstawa.

Co z lokalizacją wieży telekomunikacyjnej w Łukowie?

Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.

Pociąg Jubilat wraca. Co czeka nas jeszcze na stacji Oborniki Wielkopolskie?

Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji. 

Pociąg Jubilat zatrzymał się w Rogoźnie (foto)

Specjalny pociąg Jubilat zatrzymał się m.in. na stacji Rogoźno Wielkopolskie.

Uczniowie ze szkoły w Rożnowie odwiedzili burmistrza

W piątek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach gościli uczniowie ze szkoły w Rożnowie. Przyjął ich burmistrz Tomasz Szrama. 

Adrian Pilarski sołtysem w Nieczajnie

Nieczajna ma nowego sołtysa. Został nim Adrian Pilarski.

Mieszkańcy Rożnowa i Wymysłowa wybrali sołtysów

Urszula Warguła została wybrana ponownie na gospodarza Wymysłowa. 

Oborniki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Gołaszyńskiej

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania DK 11 z ul. Gołaszyńską, długość nowej ścieżki to niecałe 1000m.