fbpx

150 lat – zaczynamy świętowanie w Rogoźnie

150 lat – zaczynamy świętowanie w RogoźnieRogoźno obchodzi dzisiaj 150 rocznicę powstania gimnazjum i liceum im.Przemysława II. Uroczystości rocznicowe połączone są ze zjazdem absolwentów. Do tej chwili swój udziały potwierdziło 482 osoby.

Już o godzinie 11:00 odbędzie się koncelebrowana Msza święta kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, podczas której nastąpi uroczyste poświęcenie sztandaru szkoły. Po mszy około godziny 12:00, ulicami miasta przejdzie korowód wszystkich uczestników, zakończony odsłonięciem pamiątkowej tablicy przy wejściu do budynku.

Główne uroczystości rozpoczną się około 13:30 na boisku szkolnym podczas których wręczone zostaną wyróżnienia “Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej” oraz Sztandar Szkoły. Na terenie szkoły oraz w Muzeum Regionalnym cały czas będzie można zapoznać się z okolicznościowymi prezentacjami.

W godzinach 12:00 - 13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Wielkiej Poznańskiej, Kościelnej, Kilińskiego, Kardynała Wyszyńskiego, Czarnkowskiej, Rondzie Melzera, Kościuszki, Kotlarskiej. Jednocześnie informujemy, że w dniu obchodów do godziny 14:00 nie będzie możliwości parkowania samochodów na ul. Wielkiej Poznańskiej w okolicach szkoły, wzdłuż całej ulicy Małej Poznańskiej oraz na Placu Jana Pawła II (przed kościołem św Ducha).

Uroczystościom patronuje portal www.eoborniki.pl . Strona organizatora --> http://www.stowarzyszenie.lorogozno.pl/

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ZJAZDOWYCH


8.30 – 10.30  Rejestracja uczestników w szkole.
Podczas rejestracji każdy z uczestników otrzyma teczkę pamiątkową zawierającą min.: wydawnictwa tradycyjne i multimedialne, plakietkę zjazdową, program i mapę Zjazdu oraz inne materiały związane z jubileuszem. Po zarejestrowaniu wszyscy goscie  proszeni są o obejrzenie prezentacji i wystaw okolicznościowych przygotowanych w szkole oraz w Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz.
11.00- 12.00 Msza Św, w kościele Św. Ducha.
Planowana jest msza święta koncelebrowana przez duchownych absolwentów  szkoły.
12.00- 13.00 Przemarsz orszaku Przemysława i wszystkich gości ulicami miasta.
Przemarsz poprowadzi konny orszak pod wodzą króla Przemysława II. Emerytowanym Profesorom Alma Mater  Rogosnensis, najstarszym absolwentom i Honorowym Gościom  Zjazdu zapewnia się przejazd.
13.30 – 16.30 Główna uroczystość jubileuszowa.
Na boisku szkolnym przygotowana zostanie scena oraz zadaszenie widowni, aby wszyscy uczestnicy Zjazdu mogli wygodnie uczestniczyć w uroczystościach.
16.30 – 18.30 Spotkania klasowe.
To czas przeznaczony na spotkania i rozmowy ze swoimi rówieśnikami szkolnymi oraz nauczycielami. Nadal, jak podczas całego dnia można będzie zwiedzać szkołę, oglądać udostępnione na wystawach kroniki szkolne, zdjęcia i  filmy, skorzystać z ciepłego posiłku lub słodkiej przekąski przy kawie.
19.00 – 4.00  Nocna biesiada jubileuszowa w Ośrodku Wypoczynkowym Za Jeziorem.
Organizatorzy oferują transport spod szkoły na miejsce biesiady i powrót do miasta (w określonych godzinach). Biesiadnikom zapewnia się dobrą muzykę oraz wyżywienie, jak podczas tradycyjnych balów i zabaw. Wszystkich artystów szkolnych, którzy w czasach licealnej przygody bawili swoją muzyką, śpiewem, tańcem itp. zapraszasię do przypomnienia uczestnikom Zjazdu swoich talentów i do występów podczas biesiady.