fbpx

Piotr Desperak nowym szefem komisji finansów po odwołaniu Anny Nowickiej

Rada Anna Nowicka została odwołana z funkcji Przewodniczącej Komisji Finansów przy Radzie Powiatu Obornickiego.

W czwartek 22 września obradowała Komisja Finansów przy Radzie Powiatu Obornickiego. Jednym z punktów spotkania było podjęcie uchwały o odwołaniu z funkcji szefowej radnej Anny Nowickiej. 9 członków komisji podzieliło się głosami w stosunku 5:4. Tym sposobem radna z Ryczywołu przestała być Przewodnicząca Komisji Finansów. Za podjęciem uchwały byli: Waldemar Cyranek (wnioskodawca), Piotr Neter, Andrzej Ilski, Piotr Desperak oraz Zbigniew Nowak. Przeciwko zagłosowali: Renata Tomaszewska, Agata Pasternak, Anna Nowicka i Andrzej Okpisz. Automatycznie powołano nowego szefa komisji - został nim wybrany Piotr Desperak. 

Nowy przewodniczący to doświadczony ekonomista, ale również samorządowiec. Na codzień pracuje w firmie ubezpieczeniowej, a w przeszłości był Przewodniczącym Rady Miejskiej w Obornikach.

Warto odnotować, że to była druga próba odwołania Nowickiej. Wcześniejsza próba miała miejsce w czerwcu br. , wówczas nie podjęto decyzji, gdyż przeciwny był ... Zbigniew Nowak. Tajemnicą poliszynela pozostaje powód tak mocnej zmiany decyzji. Przypominamy, że radny Nowak jest też członiem Zarządu Powiatu Obornickiego z ramienia PiS. 

Dzisiejsze głosowanie potwierdza, że wspólne rządy PO, PSL i KWW Tomasza Szramy z PiS zacieśniają się. Niestety do naszej Redakcji nadal nie wpłynęły odpowiedzi z komentarzem do tej koalicji ze strony posła Paszyka (PSL), jak i również szefa struktur wojewódzkich PO Rafała Grupińskiego. Ponowimy w najbliższym czasie kolejne próby.

Czekamy też na komentarz do odwołania radnej Anny Nowickiej.