Przejdź do głównej treści

Trwają prace na ul. J. Kochanowskiego i A. Mickiewicza w Rogoźnie

| Łukasz | Lokalne

Trwa przebudowa ul. Jana Kochanowskiego i fragmentu ul. Adama Mickiewicza w Rogoźnie. Wykonawcą prac jest konsorcjum rogozińskich firm.

 

Po przebudowie odcinka ul. Różanej w Rogoźnie naturalnym stało się dążenie władz, jak i miejskiej społeczności, do przeprowadzenia inwestycji na ul. Jana Kochanowskiego. Dzięki pozyskaniu przez Gminę Rogoźno dofinansowania możliwe było ogłoszenie przetargu. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowalno – Drogowe z siedzibą w Cieślach oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Mateusz Włodarczyk w Rogoźnie. W ramach prac powstanie nowa jezdnia o szerokości 5 metrów. Wzdłuż niej będzie można parkować równolegle. Nowy chodnik będzie oddzielony od parkingu pasem zieleni.

 Termin zakończenia prac ustalono na koniec listopada br. Zadanie jest realizowane przy udziale środków zewnętrznych (Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych). Koszt inwestycji wyniósł prawie 3,9 mn zł.

Fot. 15.09.2022 r.

 

 

W sobotę, 20.06.2026 r., Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zaprasza na Dzień Młynów. Od 10:00 do 16:00 na mieszkańców czekają warsztaty, pokaz wypieku chleba, animacje, Rajd Trzech Młynów i bezpłatne zwiedzanie obiektów.
Dni Obornik 2026 rozpoczną się w sobotę, 20.06.2026 r. Mieszkańcy spotkają się na stadionie przy ul. Objezierskiej, targowisku miejskim i Obornickiej Marinie.
GPR OSP Uścikowo organizuje 20–21.06.2026 r. warsztaty „Zapach – Jak? Gdzie? Dlaczego?”. Uczestnicy będą pracować z psami w budynkach, pustostanach i terenie leśnym. Zapisy są już otwarte.
W gminie Oborniki stanęły pojemniki na odzież i tekstylia używane. Mieszkańcy mogą korzystać z 26 punktów, które obsługuje firma Wtórpol. Od 2025 r. tekstylia trzeba zbierać selektywnie.
Stare konstrukcje skateparku w Obornikach nie zostały należycie zabezpieczone. Rozpadające się elementy z wystającymi gwoździami stanowiły w weekend ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży.
Po raz 14 obradowała Obornicka Rada Seniorów obecnej kadencji. Wśród omawianych tematów pojawił się Dzień Profilaktyki Zdrowia "GO po zdrowie!".
Bogdanowo zaprasza mieszkańców na Dzień Bogdanowa połączony z Dniem Dziecka. W sobotę 13.06.2026 r. na uczestników czekają koncerty, występy lokalnych artystów, atrakcje dla najmłodszych oraz niespodzianka muzyczna w postaci występu DJ Gooto.