Przejdź do głównej treści

Uwolnij książkę w Rożnowie.

| MP | Lokalne
foto: Sołectwo Rożnowo
foto: Sołectwo Rożnowo

W oczekiwaniu na autobus, zamiast wyszukiwać mało ważnych treści w Internecie można po prostu poczytać książkę.

 Mieszkańcy Rożnowa wpadli na pomysł związany z promocją czytania książek. Pod wiatą autobusową w Rożnowie zainstalowano kontener z półkami na książki. Bardzo szybko pojawiły się tam książki.

Pomysł jest prosty – czekasz na autobus poczytaj książkę! Zachęcamy również do dostarczania swoich, przeczytanych książek, do tej małej „biblioteczki”. Wiata autobusowa zlokalizowana jest w miejscu monitorowanym.

 

 

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.
Wiosna w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek upływa pod znakiem intensywnej pracy, inspirujących spotkań i przygotowań do kolejnych projektów wspierających lokalne społeczności.