Przejdź do głównej treści

Oborniki: Koniec z kurzem i błotem na Osiedlu Leśnym

| Łukasz | Lokalne

Mieszkańcy kilku ulic w Obornikach będą mogli zapomnieć o kurzu i błocie przed swoimi domami.

Drogi są ważnymi inwestycjami, które pomagają w rozwoju gospodarczym regionu,  poprawiają komfort podróżowania oraz bezpieczeństwo. Liczba przebudowanych i budowanych arterii w naszym regionie rośnie, ale ciągle wielu czeka na spełnienie marzenia o utwardzonej jezdni. Wśród takich są mieszkańcy m.in. ulic F. Taberskiego, M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej oraz mieszkańcy ulicy Marii Skłodowskiej Curie w Obornikach.

Drogi gruntowe pod ich domami gwarantują latem tumany kurzu, a w okresie obfitych deszczów i roztopów dodatkowe błoto. To wszystko może jednak stać się niebawem tylko wspomnieniem. Gmina Oborniki pozyskała bowiem na drogowe inwestycje 3 449 600 zł. Kilka tygodni temu Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wręczył symboliczny czek burmistrzowi Tomaszowi Szramie, potwierdzające otrzymanie dofinansowania przez samorząd.

Część tych środków zostanie wykorzystane na przebudowę dróg na Osiedlu Leśnym, a więc m.in. na  ulice  F. Taberskiego, M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej (częściowo) oraz na ulicę Marii Skłodowskiej Curie.

Z potrzeby realizacji tej inwestycji zdaje sobie sprawę radny Wiesław Garbarz, który jako mieszkaniec Osiedla, bardzo zabiegał o jak najszybsze pozyskanie środków na te drogi.

Na poniższym zdjęciu radny Garbarz (z lewej), w towarzystwie wojewody Michała Zielińskiego oraz radnego Tomasza Kamińskiego.

wieslaw garbarz michal zielinski kaminski tomasz

 

W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.
Jarosław Łatka zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie. 
W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.
200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.