fbpx

Jakie kąpieliska oficjalnie dopuszczone są do użytku ze względu na jakość wody?

 W serwisie prowadzonym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dotyczącym jakości wód na kąpieliskach, w obecnej chwili zaprezentowane są badania dotyczące tylko jednego kąpieliska z powiatu obornickiego.

 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach w odpowiedzi na nasze zapytanie przekazał informację, że na kąpieliskach zlokalizowanych na terenie gminy Rogoźno:

  1. Kąpielisko Budziszewko,
  2. Kąpielisko miejskie w Rogoźnie,
  3. Kąpielisko Nienawiszcz,
  4. Kąpielisko za Jeziorem

sezon kąpielowy będzie trwał od 02 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. W ramach kontroli urzędowej w dniu 27 czerwca 2022 r. pobrano do badań próbki wody. Po otrzymaniu z laboratorium sprawozdań z badań zostaną wydane bieżące oceny jakości wody w kąpieliskach, które zostaną umieszczone w serwisie kapieliskowym https://sk.gis.gov.pl/.

W trakcie sezonu organizator kąpielisk w ramach kontroli wewnętrznej będzie przeprowadzał badania wody zgodnie z zatwierdzonym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Obornikach harmonogramem pobierania próbek wody.

W obecnej chwili kąpielisko, na którym oficjalnie rozpoczęto sezon jest kąpielisko miejskie w Obornikach. Badanie wykonano tam 24.06.2022.

 

kapieliska 28 06 2022

źródło: https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapieliska - stan na 28.06.2022