fbpx

Umowa na drogę Gorzewo-Ryczywół podpisana

W środę 22 czerwca podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej Gorzewo-Ryczywół.
 
Jak informuje Starostwo Powiatowe w Obornikach wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum, w którego skład wchodzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła i firma „WPN” Maciej Stasiak z Chodzieży. W przeciągu tygodnia nastąpi przekazanie placu budowy wykonawcy, który zgodnie z zapisami umowy na realizacje zadania ma 13 miesięcy. Wartość zadania to 15.948.282, 76 zł.
 
W ramach prac przebudowane zostanie blisko 3100 metrów drogi nr 2019P na odcinku Gorzewo-Ryczywół o długości ok. 3093 metrów wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1352P na odcinku około 165 metrów w kierunku Ryczywołu. Dla wielu mieszkańców naszej gminy to bardzo ważne wydarzenie - mówi radna Anna Nowicka. Poprawa bezpieczeństwa na drogach to priorytet każdego samorządu. Szczególnie cieszymy się ze ścieżki rowerowej, która połączy Ryczywół i Gorzewo. Szkoda, że nie zrobiono takiej na odcinku Ludomy-Gorzewo - ubolewa radna Nowicka.
 
Jezdnia liczyć będzie od 6 do 7 metrów szerokości. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka rowerowa od Gorzewa aż do skrzyżowania w Ryczywole. Za przejazdem kolejowym po obu stronach jezdni zaprojektowano chodniki. Na końcu drogi powiatowej wybudowane zostanie również rondo.
Powiat Obornicki pozyskał środki na inwestycję z Polskiego Ładu.