fbpx

Rogoźnianie korzystają z biletomatu. Czy będzie też w Obornikach?

Na dworcu kolejowym w Rogoźnie zamontowany został biletomat.

Po wielu miesiącach trwania pandemii coraz więcej osób korzysta ponownie z usług kolei. Pasażerowie nauczyli się przez ten czas korzystać częściej z internetu. Część osób korzysta ciągle z usług kas biletowych. Te działają jednak w określonym wymiarze czasu. Dla zwiększenia komfortu zakupu biletów w Rogoźnie na dworcu kolejowym zamontowowano biletomat. Na wielu stacjach jednak czas pracy kas jest ograniczony, a nie wszyscy korzystają z możliwości zakupu biletów przez internet. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów konsekwentnie zwiększamy standard obsługi, a jednym z udogodnień jest stale rozbudowywana sieć sprzedaży biletów, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że ich dostępność i łatwość zakupu jest niezwykle istotna dla podróżujących. W nowych biletomatach płatności można dokonywać tylko za pomocą karty płatniczej (stykowej, zbliżeniowej) - czytamy na stronie Kolei Wielkopolskich.

W ostatnich dniach automat biletowy zamontowany został w Rogoźnie. Poinformował o tym Błażej Cisowski. Na podobne urządzenie liczą także oborniczanie. Starania w tej sprawie czyni burmistrz Tomasz Szrama.