Przejdź do głównej treści

Już w ten weekend jarmark w Obornikach!

| oborniki.pl | Lokalne

W tym roku w Obornikach znów będzie magicznie! I to przez całe dwa dni! 4 i 5 grudnia szykujemy Wielki Jarmark Świąteczny! Tym razem z pysznym akompaniamentem, w postaci gwiazdkowej odsłony Festiwalu Smaków Food Trucków.

Gdzie:

Rynek Oborniki

Kiedy?

4 grudnia – 12:00-20:00              

5 grudnia – 10:00-18:00

W programie:

Sobota:

  • Świąteczny Festiwal Smaków Food Trucków

Mobilne restauracje przez 2 dni serwować będą swoje popisowe dania, zapewniając, że świąteczne mogą być nie tylko karp i zupa grzybowa, lecz również gruzińskie chinkali, azjatyckie pierożki dim sum, padthai, a nawet burgery!

  • Zwierzaki

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, a jak powszechnie wiadomo w tym magicznym czasie zwierzęta potrafią przemówić ludzkim głosem. Nasz jarmark będzie świetną okazją, aby to sprawdzić! W tym roku o obecność zwierzątek zadba Ranczo Kacperkowo z Wychowańca.

Niedziela:

  • Świąteczny Festiwal Smaków Food Trucków

Również w niedzielę pyszne jedzonko rozgrzeje każdego zmarźlucha, a organizatorzy zapowiadają mnóstwo tematycznych atrakcji.

  • Szczudlarze

Jak najprawdziwsze anioły, spoglądają na nas z góry, zapewniając, że zadbają o śnieżną aurę!

  • Gwiazdkowe warsztaty plastyczne

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne to te wykonane własnoręcznie. Inspiracje i instruktaż jak zawsze Obornicki Ośrodek Kultury, ze wsparciem niezastąpionej ekipy Grodu Radzim pod wodzą Jadzi Majchrzak-Zagrodnik.

  • Świąteczna kolejka dla najmłodszych

Bo w Święta ma być przede wszystkim wesoło! Kolorowa kolejka wprowadzi pozytywny nastrój zabawy i na pewno rozochoci gości do wspólnego spędzania czasu, przenosząc w świat magicznej zabawy.

  • Koncert BrassBand

Nic tak nie wprowadza w świąteczny klimat jak muzyka. Tej nie zabraknie na naszym jarmarku – do tego w najlepszym wykonaniu! Specjalną

bożonarodzeniową playlistę przygotuje dla nas obornicki zespół Brass Band – tego nie można przegapić!

Bądźmy bezpieczni!

Cieszymy się bardzo, że znów możemy spotkać się na jarmarku, ale pamiętajmy, że pandemia to nadal nie historia. Uczestnicząc w wydarzeniu, unikajmy skupisk osób i dezynfekujmy ręce. Każdy z wystawców jest zobowiązany do zapewnienia na swoim stoisku odpowiednich preparatów, korzystajmy z nich podczas zakupów. Maseczki to też dobry pomysł. Wszystkim nam zależy, abyśmy mogli znów spotykać się na miejskich wydarzeniach, a to w ogromnej mierze uzależnione jest od ilości zakażeń. Jeśli nadal nie jesteś zaszczepiony – zrób to jak najszybciej, a na miejscu zadbaj o siebie.

Więcej informacji o organizowanym Jarmarku można uzyskać w Biurze Promocji i Sportu tel. 616559149, 697438020.

Regulamin.pdf

Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.