Przejdź do głównej treści

Obornicka oczyszczalnia ścieków bez tajemnic!

| pwik oborniki | Lokalne

Już w piątek i sobotę będzie można zwiedzać obornicką oczyszczalnię ścieków.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich będą okazją do zwiedzenia obornickiej oczyszczalnie ścieków. Przez 2 dni zarówno zorganizowane grupy, jak i indywidualne osoby będą mogły zwiedzić obiekt przy ul. Obrzyckiej.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zwiedzanie oczyszczalni organizuje w piątek i sobotę. 

 - 17 września 2021 r. godz. 08:00-15:00 dla grup zorganizowanych
Zgłoszenia przyjmowane są pod tel. 665 666 141.

- 18 września 2021 r.  w godz. 11:00-16:00 wszyscy chętni mogą zwiedzać oczyszczalnię wraz z przewodnikiem.
Organizator zapewnia poczęstunek z napojami.

Powrót Bajki do centrum Obornik przestaje być jedynie zapowiedzią. Po ogłoszeniu przetargu przez PWiK zajrzeliśmy do dokumentacji projektowej i sprawdziliśmy, jak będzie wyglądał nowy obiekt, który ma powstać przy fontannie.
Od około miesiąca trwają prace na ul. Wojska Polskiego w Rogoźnie. Kierowcy wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami i tymczasową organizacją ruchu, remont ma zakończyć się do końca czerwca.
30.05.2026 r. w Parku Niepodległości w Rogoźnie odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dmuchańce, pianę party, animacje i strefę relaksu dla całych rodzin.
Na Rynku w Obornikach odbyły się 29.05.2026 r. Regionalne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Obornikach. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, medale i awanse dla strażaków PSP oraz druhów OSP.
29.05.2026 r. w Obornikach kierowcy nie przejadą przez rynek, a autobusy nie zatrzymają się na głównym przystanku. Utrudnienia potrwają od godz. 7:00 do 15:00 i są związane z Regionalnymi Obchodami Dnia Strażaka.
Do powiatu obornickiego trafią środki z programu „Ochrona Zabytków 2026”. Dotacje otrzymały kościoły w Wełnie i Objezierzu. Wręczenie promes odbyło się 21.05.2026 r. w Rogoźnie.
23 i 24.05.2026 r. lądowisko w Słonawach koło Obornik zamieni się w ogromny obóz wczesnośredniowieczny. Radzim 2026 to dwudniowe widowisko z wielką bitwą, koncertami, warsztatami i pokazami życia sprzed setek lat.