fbpx

Spotkanie w sprawie budowy mieszkań czynszowych w Obornikach

Gmina Oborniki zaprasza na spotkanie w sprawie budowy mieszkań czynszowych na terenie Gminy Oborniki w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Czempiń, Gniezno, Kalisz, Kargowa, Kępno, Konin, Międzyrzecz, Oborniki, Powidz, Pobiedziska, Słubice, Środa Wielkopolska, Strzelce Krajeńskie, Świebodzin – to 14 gmin, które wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości postanowiły założyć Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową „KZN – Zachodni”. Gminy wnoszą do spółki po 3 miliony złotych każda, w sumie 42 mln zł, oraz grunty. Celem jest budowa i wynajem mieszkań z przystępnym czynszem.

Projekt ma zagwarantować zasób mieszkań na wynajem kierowany do nisko i średnio zamożnych gospodarstw domowych, m.in. do rodzin, które ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową, lub nieregularne dochody nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na wolnym rynku, lecz są jednocześnie w stanie regularnie płacić czynsz, w wysokości kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Przyszli najemcy będą zobowiązani do wniesienia wkładu własnego w inwestycję, lecz zyskają również pewność długoterminowego najmu, a w końcu prawdopodobnie możliwość wykupu lokalu na własność. Może to być doskonała szansa na własne mieszkanie dla wielu rodzin.

W Gminie Oborniki przeznaczono na powyższy cel grunty zlokalizowane przy ulicy Rudki.

15 września odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych. Omówione zostaną tematy lokalizacji, zasad naboru, cen mieszkań i możliwości dofinansowania, kwalifikacji do udziału w programie oraz aktualna sytuacjia inwestycyjna.

Spotkanie odbędzie się 15.09 o godzinie 17:00 w Sali Centrum Rekreacji Oborniki, ul.Czarnkowska 86.

spotkanie mieszkania czynszowe