fbpx

Osobowości Sportowe 2020

W poniedziałkowy wieczór, 7 czerwca w zabytkowych murach Domu Kultury w Objezierzu odbyła się Gala Osobowości Sportowych 2020.

Plebiscyt sportowy Ziemi Obornickiej organizowany jest już po raz 28, w zupełnie odmiennej niż dotąd formule. Dotychczas nagrody najlepszym sportowcom przyznawano bowiem przy okazji hucznego Balu Sportu. Odmnieniona tegoroczna edycja przeprowadzona została w sanitarnym reżimie towarzyszącym pandemicznym realiom. Jednak, jak podkreślali prowadzący Waldemar Cyranek i Krzysztof Sroka – najważniejsze jest, że mimo kameralnego charakteru spotkania znów możemy nagradzać i oklaskiwać obornickich sportowców, którzy w minionym 2020 roku osiągnęli wysokie sukcesy sportowe, sławić tym samym ziemię obornicką na arenach krajowych, europejskich i światowych.

Najlepszym spośród najlepszych nominacje i nagrody wręczyli Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Sekretarz Gminy Krzysztof Nowacki oraz gospodarz obiektu dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki Mateusz Klepka.

Laur Obornickie Osobowości Sportowe 2020 przyznano w 6 kategoriach:

SPORTOWIEC ROKU – KATEGORIA MŁODZIEŻOWA
Nominacje:

 • Alan Walkowiak – TRÓJBÓJ SIŁOWY
 • Hubert Iracki – MMA
 • Alicja Siedlecka – PŁYWANIE
 • Bartosz Pruszkowski – PIŁKA RĘCZNA
 • Igor Zagrodnik – BOKS

Osobowością Sportową roku 2020 został: Hubert Iracki – numer 1 w Polsce juniorów do 70 kg w MMA w roku 2020. W czterech turniejach wywalczył 2 złote medale,1 srebrny,1 brązowy.

Od 2019 roku młody szybko rozwijający się zawodnik polskiego MMA. Po kilku miesiącach intensywnych treningów zdobył pierwszy medal na mistrzostwach w Niemczech. Przez następne lata zdobywa kolejne medale i aktualnie tytuł najlepszego zawodnika MMA w Polsce w swojej kategorii. Cel na najbliższe lata to przejście na zawodowstwo i droga na sam szczyt.

Klub: MMA Oborniki, MGT Murowana Goślina;Trener: Sławomir Iracki

SPORTOWIEC ROKU – KATEGORIA SENIORSKA

Nominacje:

 • Olga Kaczmarek – Karate
 • Łukasz Feliksiak – Lekkoatletyka
 • Gabriela Urbaniak – Piłka ręczna
 • Sebastian Nowicki – Lekkoatletyka

Osobowością Sportową roku 2020 została: Olga Kaczmarek – indywidualna złota medalistka Mistrzostw Polski Karate Olimpijskiego Seniorów. Trenuje od 14 lat. Wiąże swoją przyszłość z karate. Obecnie stara się trzymać formę i nie zwalniając tempa przygotowuje się do najbliższych zawodów.

Klub: Obornicki Klub Karate Do Shotokan; Trener: Wojciech Bloch

SPORTOWIEC ROKU – KATEGORIA MASTERS

Nominacje:

 • Tomasz Nowicki – BOKS
 • Paweł Przewoźny – KARATE
 • Adam Stawicki – LEKKOATLETYKA

Osobowością Sportową roku 2020 został: Tomasz Nowicki. Kariera to 25 walk amatorskich, 20 zwycięstw, 5 porażek. Brązowy medal Puchar Polski Seniorów. Złoty medal na turnieju w Norwegii, złoty medal na turnieju w Niemczech. Po dwóch latach podpisany kontrakt zawodowy, 8 walk, 8 zwycięstw.

TRENER ROKU

Nominacje:

 • Wojciech Bloch – KARATE
 • Mikołaj Wicberger – Futsal
 • Marek Arciszewski – Piłka ręczna

Osobowością Sportową roku 2020 został:  Wojciech Bloch – trener Najlepszego Klubu Karate w Polsce – zwycięzcy klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim, Trener Najlepszego Klubu w Polsce w Karate Shotokan – zwycięzcy klasyfikacji Medalowej Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, trener indywidualnej Mistrzyni Polski Seniorów w Karate Olimpijskim, reprezentantki Polski, trener czterech indywidualnych Mistrzów Polski Juniorów, trener siedmiu reprezentantów Polski w kategorii juniorów. Magister wychowania fizycznego, dyplomowany trener karate, zawodnik klasy mistrzowskiej, nagrodzony przez AWF Poznań złotym medalem im. B. Szwarca przyznawanym najwybitniejszym sportowcom. Od roku 2000 pracuje z dziećmi w przedszkolach, szkołach oraz klubach sportowych. W latach 2004 do 2008 zdobywał doświadczenie ucząc w jednym z największych klubów sportowych świata w USA a później w Irlandii gdzie pracował jako nauczyciel sportu. W połowie roku 2008 wrócił do Polski by wykorzystać zdobyte doświadczenie.

DRUŻYNA ROKU

Nominacje:

 • Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze – MIKROLOTY
 • Obornicki Klub Karate Do Shotokan (Gracjan Maciejewski, Kacper Rodak, Mikołaj Michalak)- KARATE
 • Obornicki Klub Karate Do Shotokan (Nikodem Jan uszak, Jakub Gryziński, Kacper Rodak) – KARATE
 • KS Futsal Oborniki – FUTSAL
 • SKF KPR Sparta Oborniki – PIŁKA RĘCZNA

Osobowością Sportową roku 2020 zostało:  Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze – Drużyna motolotniowa 2 osobowa (WL-2) Łukasz Hałasa – Pilot Rafał Klęk – Nawigator Zajęcie 3 miejsca na zawodach w Czechach na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech 2020 (Czech Open Microlight Championship 2020)

Łukasz Hałasa – związany z lotnictwem od najmłodszych lat. Pierwsze uprawnienia lotnicze zdobył w wieku 15 lat. W 2010 roku uzyskał świadectwo kwalifikacji pilota motolotnii oraz wstąpił do Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego. Od 2011 r. bierze udział w zawodach mikrolotowych.

Rafał Klęk – w 2015 roku wstąpił do Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego. Pierwsze zawody mikrolotowe odbyły się w lipcu 2016 roku.

Od 2016 roku regularnie uczestniczą w zawodach. Latają motolotnią dwuosobową. Łukasz jest pilotem, Rafał nawigatorem. W 2020 roku zostali powołani do reprezentacji Kadry Narodowej Polski w mikrolotach. Plany na przyszłość to kontynuacja treningów i przygotowania do Mikrolotowych Mistrzostw Polski oraz do Mikrolotowych Mistrzostw Świata.

Trener: Marcin Majsterek- trener Mikrolotowej Kadry Narodowej

IMPREZA ROKU

Nominacje:

 • Wirtualny Bieg Niepodległości Oborniki
 • VIII Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików – Ili Memoriał Tadeusza Ratajczaka pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy

Zwycięzcą ogłoszono: Wirtualny Bieg Niepodległości Oborniki

11 edycja Biegu Niepodległości w Obornikach ze względu na pandemię została przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości. Biegacze mogli wybrać rywalizację na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Zagłoszeni zawodnicy od 11 do 15 listopada mogli uczestniczyć w pierwszym wirtualnym biegu w Obornikach, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Organizator Biegu: Seniorski Klub Sportowy Oborniki