fbpx

Nie będzie lewoskrętu na skrzyżowaniu DK11 z ul. Kowanowską

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Poznaniu nie wykona lewoskrętu na skrzyżowaniu DK11 z ul. Kowanowską w Obornikach.

Po wybudowaniu ronda im. Anastazego Stepki w Obornikach częściowo zmieniono organizację ruchu. Wyjeżdżający z ul. Kowanowskiej od strony torowiska utracili możliwość skrętu w lewo. Wszyscy kierowcy muszą wjechać na rondo, aby na nim zawrócić w kierunku Poznania. Ci, którzy chcieliby wjechać od strony Piły w lewo w ul. Kowanowską takiej możliwości nie mają. Na razie na pewno nie będzie to możliwe.

Z dużymi nadziejami wyczekiwano na decyzję GDDKiA w sprawie wybudowania lewoskrętu. Decyzja zarządcy DK11 nie jest pomyślna dla zainteresowanych kierowców. 

GDDKiA warunkowała możliwość wykonania lewoskrętu z drogi krajowej nr 11 od strony Piły w ulicę Kowanowską w Obornikach na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną możliwościami technicznymi z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury - wyjaśnia Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu. W związku z powyższym, po przeprowadzonej analizie, informuję, że nie ma możliwości wykonania lewoskrętu i GDDKiA nie planuje zmian w organizacji ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu - informuje rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

W ostatnich dniach odświeżone zostały znaki poziome na tym skrzyżowaniu. Szczególnie kierowcy spoza naszego regionu mieli problemy z prawidłowym pokonywaniem tego miejsca.