fbpx

Zamieszanie wokół zdjęcia z Garbatki (foto)

Ubiegłotygodniowa wizyta posła Marcina Porzucka ma swój ciąg dalszy.

23 kwietnia w Garbatce i Parkowie wizytował poseł Marcin Porzucek. Odwiedził miejsca, gdzie w najbliższych miesiącach wykonane zostaną nowe drogowe inwestycje. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie blisko 1.7 mln zł powstaną w tych 2 miejscowościach nowe drogi.  Dla wielu osób po tej wizycie w pamięci pozostanie jednak jedno zdjęcie.

- Rozumiem, że ono ma sugerować, że to poseł załatwił te pieniądze dla gmin i powiatów. I że to jest jakaś łaska rządu PiS. Ale to przypomina tani lans w wyjątkowo kiepskim wydaniu. Jak to się mówi, Bareja by tego nie wymyślił - mówi poseł Jakub Rutnicki dla wyborcza.pl.

O co chodzi? 

Największym echem odbiła się wizyta posła w Rogoźnie, dokładnie we wsi Garbatka. Tutaj jedna z dróg także zostanie zmodernizowana z RFRD. Poseł również w tym miejscu pozował ze swoim plakatem, ale władze gminy na swojej stronie postanowiły dokleić na zdjęciu większy billboard, z którego spogląda twarz polityka PiS - czytamy na stronie wyborcza.pl. Burmistrz Roman Szuberski pytany o sprawę przerobionego zdjęcia odpowiedział gazecie:

- Ja jestem niezależny. I każdemu parlamentarzyście podziękuję, gdy pomoże naszej gminie. Nie liczy się dla mnie, czy jest z PiS, PO czy PSL. Każdego tu ugościmy i odwdzięczymy się za wsparcie.

Trudno nie zgodzić się z wypowiedzią burmistrza Szuberskiego. O wizytach parlamentarzystów w Rogoźnie można dowiedzieć się z profilu włodarza tej gminy, jak i z oficjalnej strony samorządu. Wyrazy wdzięczności okazywane są wszystkim, którzy pomagają Gminie Rogoźno. Pytanie brzmi, czy taka ingerencja w zdjęcie przyniesie posłowi dodatkowych głosów. Patrząc na reakcję lokalnego środowiska należy w to powątpiewać. Samemu burmistrzowi splendoru też to działanie nie przyniesie.

Więcej o przerobionym zdaniem ogólnopolskiego serwisu zdjęciu można przeczytać w artykule na stronie wyborcza.pl "Jak u Barei". ...