Przejdź do głównej treści

Poprawią bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

| oborniki.pl | Lokalne

Zmniejszenie liczby wypadków na przejściach dla pieszych jest powodwem składanego wniosku o dofinansowanie takich działań.

Gmina Oborniki pisze projekt zakładający modernizację kilkunastu przejść dla pieszych w mieście. Jego nadrzędnym celem jest rzecz jasna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych korzystających z niebezpiecznych przejść.

Dodatkowe punkty świetlne, czy specjalne wyniesienia to tylko niektóre z zakładanych zmian. W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji. I mimo że winnym zdarzenia będzie kierowca, to niechroniony uczestnik ruchu, ponosi poważniejsze konsekwencje, tracąc zdrowie, a w najgorszym przypadku nawet życie – podkreśla Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Dlatego też ten projekt ma dla nas znaczenie szczególne.

 Aktualnie Gmina Oborniki składa wniosek o dofinansowanie, który pozwoliłby na kosztowną przebudowę kilkunastu przejść.

W sobotę w świetlicy wiejskiej w Uścikowie odbyła się zabawa taneczna. Podczas niej zbierano środki na zakup wózka inwalidzkiego dla kilkuletniego Jasia.
Rogozińscy samorządowcy wrócili z Witkowa z sukcesami. W rywalizacji XXVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zajęli czołowe lokaty.
Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania.