Przejdź do głównej treści

Podpisali umowę na obsługę komunikacji miejskiej (foto)

| eoborniki.pl, oborniki.pl | Lokalne

Obornicką komunikację będzie osbsługiwać konsorcjum Firmy Przemysław i Zakładu Usług Komunalnych i Transportowych z Rogoźna.

W poniedziałek, 1 marca Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę na obsługę gminnych przewozów pasażerskich. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami o wynikach przetargu, kolejne 92 miesiące komunikację obsługiwać będzie konsorcjum  Firmy Przemysław i Zakładu Usług Komunalnych i Transportowych z Rogoźna.

Plan pracy przewozowej zakłada 6 mln wozokilometrów, a koszt umowy to ok. 27 mln zł.

Fot. UM Oborniki

Gmina Oborniki pojawiła się w rozmowie o możliwej lokalizacji stałej bazy wojsk USA pod Poznaniem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wskazał, że w grę może wchodzić duży grunt blisko Biedruska.
Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.