fbpx

1.849.763,19 zł na wyposażenie rogozińskiego żłobka

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wesprze kwotą 1.849.763,19 zł doposażenie rogozińskiego żłobka. 

 

 

W piątek 19 lutego Gminę Rogoźno odwiedził członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski. Tym razem była to wizyta związana z planowaną budową żłobka i złożonym do Urzędu Marszałkowskiego wniosku o dofinansowanie na doposażenie i prowadzenie placówki. Pan Jacek Bogusławski poinformował o przyznaniu decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego środków w wysokości 1 849 763,19 zł. dla Gminy Rogoźno i wraz z Burmistrzem Romanem Szuberskim zwizytował miejsce przeznaczone na budowę żłobka. 
 
Podczas wizyty zwiedził Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, na terenie którego powstała ścieżka edukacyjna, plac zabaw wraz z siłownią oraz „Szatnia na medal” dofinansowane ze środków przekazanych przez Samorząd Wojewódzki. Członek Zarządu Jacek Bogusławski jest częstym gościem w Gminie Rogoźno i regularnie informuje o ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski konkursach i możliwości aplikowania o dofinansowanie. Efektem tej współpracy są liczne projekty zrealizowane na terenie gminy wpływające głównie na poprawę i rozbudowę bazy sportowej i turystycznej.
 
Na rogoziński żłobek samorząd pozyskał także środki z programu Maluch+ w wysokości 3,5 mln zł. Początek inwestycji planowane jest na maj-czerwiec br.
 
Źródło, foto: Gmina Rogoźno