fbpx

Tak ma wyglądać nowe centrum kultury w Obornikach (foto)

Znany jest już projekt Obornickiego Ośrodka Kultury.

Wiele lat trwa już wlaka o powstanie nowego centrum kultury w Obornikach. Wiele pomysłów, wiele spotkań i wydaje się, że udało się w końcu znaleźć projekt, który zadowoli większość. Co istotne jest nie tylko świadomość konieczności powstania nowego obiektu, ale też przede wszystkim zbliża się dzień rozpoczęcia prac budowlanych. 

Po wykonaniu analizy funkcjonalnej, urząd ogłosił konkurs na koncepcję nowego ośrodka. Pod koniec września wpłynęły dwie propozycje. Obie bardzo ciekawe, spełniające oczekiwania pod względem funkcjonalności i dostępności dla mieszkańców, różniące się przede wszystkim architekturą zewnętrzną. Burmistrz Tomasz Szrama po zapoznaniu się z koncepcjami powołał komisję składającą się z budowlańców i radnych, którzy zapoznali się z projektami i dodatkowo poprosili o drobne korekty techniczne. Ostatecznie wybrano koncepcję Rafała Mysiaka, doświadczonego architekta, który jest autorem ciekawych realizacji architektonicznych http://homeofhouses.com/. Nowy budynek zlokalizowany będzie w miejscu istniejącego ośrodka, który z powodu złego stanu technicznego zostanie rozebrany. W budynku znajdzie się m.in. sala widowiskowa na 400 osób z ruchomą widownią, sale warsztatowe, sala kinowa, cześć gastronomiczna oraz duży hol, który można będzie wykorzystać na cele reprezentacyjne. Obiekt zaskakiwał będzie także ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, które swoim kształtem ma przypominać właśnie „Dom” Całość inwestycji szacuje się na ok 15-20 mln zł. W tegorocznym budżecie Gminy Oborniki zaplanowano środki na realizację rozpoczynającego się właśnie I etapu tej inwestycji.

Nowy budynek Ośrodka Kultury ma służyć mieszkańcom przez wiele lat, dlatego podjęcie decyzji o jego kształcie nie było wcale prostą sprawą. Przy wyborze koncepcji musieliśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność budynku oraz walory architektoniczne, tak aby stał się naszą długo wyczekiwaną perełką – mówi Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. 

Warto zapoznać się z wizualizacją nowego Obornickiego Ośrodka Kultury.