Przejdź do głównej treści

Rada Miejska w Obornikach podniosła stawkę podatku od nieruchomości

| eoborniki.pl/oborniki.pl | Lokalne

Rada Miejska w Obornikach podjęła 25 listopada decyzję o podniesieniu stawki podatku od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Obornikach, która odbyła się 25 listopada, radni podjęli uchwałę określającą stawki podatku od nieruchomości na rok 2021. Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Finansów, które określiło maksymalne stawki, ich wysokość może wzrosnąć  3,9%, a  jest to wynikiem zwaloryzowanego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w I półroczu 2020 r. w stosunku do I półrocza 2019 r. Oborniccy radni kwotę podatku zmienili o 1,8%.

Projekt uchwały pozytywnie zaopiniowały wszystkie komisje tematyczne, komisja gospodarki terenowej i rolnictwa, jednogłośnie, a komisja budżetowa niejednogłośnie. Nie wszyscy radni poparli uchwałę. Uzasadnienia części radnych opublikujemy 26 listopada.

Przejazd kolejowy przy cmentarzu w Parkowie pozostanie zamknięty dłużej niż planowano, dlatego autobusy linii 31 i 32 nadal kursują zmienionymi trasami. Pasażerowie muszą liczyć się także z możliwymi opóźnieniami.
W Poznaniu podpisano 6.06.2026 r. porozumienie dotyczące utworzenia Wioślarskiego Centrum Treningowo-Szkoleniowego WCTS ROGOŹNO. To jedna z najważniejszych informacji dla lokalnego sportu w ostatnich latach i szansa na dalszy rozwój wioślarstwa nad Jeziorem Rogozińskim.
Od 8.06.2026 r. rozpoczną się prace związane z przebudową ulic ks. Szymańskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i Adama Mickiewicza w Obornikach. Inwestycja obejmie budowę ronda, nowe chodniki, ścieżki rowerowe i przebudowę jezdni. Kierowcy muszą przygotować się na czasowe zamknięcia ulic i objazdy.
Powrót Bajki do centrum Obornik przestaje być jedynie zapowiedzią. Po ogłoszeniu przetargu przez PWiK zajrzeliśmy do dokumentacji projektowej i sprawdziliśmy, jak będzie wyglądał nowy obiekt, który ma powstać przy fontannie.
Od około miesiąca trwają prace na ul. Wojska Polskiego w Rogoźnie. Kierowcy wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami i tymczasową organizacją ruchu, remont ma zakończyć się do końca czerwca.
30.05.2026 r. w Parku Niepodległości w Rogoźnie odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dmuchańce, pianę party, animacje i strefę relaksu dla całych rodzin.
Na Rynku w Obornikach odbyły się 29.05.2026 r. Regionalne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Obornikach. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, medale i awanse dla strażaków PSP oraz druhów OSP.