fbpx

Pojaśniało w Cieślach (foto)

Od 24 listopada na ul. Potulickiej w Cieślach jest bezpieczniej.

Mieszkańcy wielu wsi czekają na poprawę bezpieczeństwa na swoich drogach. Miejsc bezz oświetlenia jest bardzo wiele. Częściowo ten problem został zlikwidowany w Cieślach. Na ul. Potulickiej we wtorkowe popołudnie zaświeciły lampy solarne. To pierwsze cztery lampy, które stanęły na trasie Rogoźno-Cieśle. Według naszych informacji w następnych latach sieć oświetleniowa ma zostać uzupełniona.

Lampy posiadają panele słoneczne, dlatego oprócz walorów ekonomicznych posiadają także walory ekologiczne. Jak zapewnia Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasz Zaranek jest to pierwszy etap montażu sieci oświetleniowej na ul. Potulickiej. Już w tym momencie przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa dla pieszych, rowerzystów i kierowców na tym odcinku.

Warto dodać, że w aktualnym budżecie znajdują się kolejne inwestycje oświetleniowe, które wprowadzone zostały przez radnego Zaranka. Montowane jest bowiem 15 lamp na ul. Sosnowej, Modrzewiowej i Cisowej w Owczegłowach. Na oświetlenie czekają także mieszkańcy Starego.