Przejdź do głównej treści

Dziś podpisanie umowy na zakup karetki

| Łukasz | Lokalne

W Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dojdzie do podpisania umowy na zakup karetki pogotowia.

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Powiat Obornicki zakupi karetkę nową karetkę pogotowia. Nowy pojad dla naszego regionu ma wykonać firma Mercedes. 

Bardzo się cieszę z decyzji Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej zwiększającej dotację dla Powiatu Obornickiego o 400 tys. zł. z przeznaczeniem na zakup nowej karetki. Dzięki niej do Szpitala Powiatowego w Obornikach trafi nowy ambulans, który pozwoli szybko i skutecznie ratować życie mieszkańcom Powiatu Obornickiego - mówi Michał Zieliński, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału ARiMR w Poznaniu.
 
Podpisanie umowy ma się odbyć w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, o godz. 11:00. Wśród zaproszonych gości znajdzie się m.in. Dyrektor SPZOZ w Obornikach Małgorzata Ludzkowska.
 
 

 

Czworo dzieci nagle straciła ojca. Nagła śmierć mieszkańca Siernik postawiła rodzinę w dramatycznej sytuacji.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.
Rozbudowa drogi powiatowej w Ryczywole została zakończona. Przed świętami dokonano oficjalnego odbioru inwestycji.
Dziękujemy, że byliście z nami przez cały 2025 rok. Wspólnie opisywaliśmy życie naszych gmin i powiatu – z bliska, codziennie, po naszemu.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała blisko 3 lata temu. W jej szeregi wstąpiło 16 przyszłych strażaków.