fbpx

Myślę! Czuję! Decyduję! - Rogoźno pomaszeruje po raz trzeci? (foto, film)

Po weekendzie w Rogoźnie ma sie odbyć trzeci marsz przeciwko decyzji Trynunału Konstytucyjnego.

Drugi marsz w Rogoźnie odbył się w czwartek 29 października. Spacerowicze kolejny raz podkreślali potrzebę obrony praw kobiet. Czwartkowe wydarzenie tak uczestnicy protestu podsumowali:

Wyszliśmy na ulicę pod hasłem "Myślę! Czuję! Decyduję!" w ramach sprzeciwu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który pozbawił kobiety prawa do podejmowania decyzji o przerywaniu ciąży ze względu na przesłanki eugeniczne. Naszym celem było zwrócenie uwagi, że takie orzeczenie krzywdzi kobiety na co nie ma naszej zgody. Nikomu nie można odbierać prawa wyboru. Nasz sprzeciw chcieliśmy pokazać w sposób jak najbardziej pokojowy bez eskalacji agresji i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią.

Przed wymarszem odśpiewaliśmy hymn, bo bez względu na poglądy wszyscy jesteśmy Polakami. Dziękujemy za ten spacer wszystkim, którzy wzięli w nim udział, tym którzy wspierali nas kiwając z okien domów, sklepów, wciskając klaksony samochodów. Dziękujemy także policji za eskortę i dbałość o nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że wypracowany w 1993 roku kompromis był bardzo ważny dający kobietom możliwość wyboru. Nie można stawiać nas pod murem, bo wtedy trafia się na opór. Jak duży widać w wielu miastach.

KOBIETY i MĘŻCZYŹNI JE POPIERAJACY

Na chwilę obecną zaplanowany jest trzeci przemarsz. Ma się on wstępnie odbyć we wtorek 3 listopada. Czy tak się stanie dowiemy się zapewnie jutro, tj. 2 listopada.

Wspomnienia z przemarszu - autorzy: Paweł Szewczyk, Malwina Kucharska

Początek przemarszu

Na mieście

Powrót na Plac Karola